Новости Экономика зерноцены

Ф'ючерси на пшеницю на світових ринках досягли $250 за тонну

base article image

Ф'ючерси на пшеницю на світових ринках досягли $250 за тонну. “На початку липня ціна пшениці другого класу становила 1250 грн. за тонну. Зараз актуальна ціна - 1550 грн./тонна. Тобто зростання склало 23%”, - зазначив глава наглядової ради “Хліб Києва” Владислав Атрошенко.

Неофіційно на підприємстві повідомили, що просто необхідно підвищувати ціни на хліб на 10-15%. Подорожчання може статися восени - коли компанія повністю перейде на борошно з дорогої пшениці нового врожаю.

Як заходи щодо стабілізації ринку представники галузі пропонують скасування регулювання рентабельності місцевою владою і введення адресної допомоги. Як підрахував Владислав Атрошенко, компенсація 10% подорожчання хліба у розрахунку на приблизно 10 млн. малозабезпечених, виходячи із середньої ціни буханки в 3 грн. і споживанні 10 буханців на місяць на людину, обійдеться бюджету в 360 млн. грн. “Але від покупки Аграрним фондом зерна на зростаючому ринку бюджет втратить набагато більше - до 600 млн. грн.”, - пояснив він.

Експорт зерна з України в липні 2010 року склав 744,4 тис. тонн, що на 55% менше ніж у липні минулого року. Однак, як неофіційно повідомляють учасники ринку, за третій тиждень липня - тобто безпосередньо перед введенням неформальних обмежень експорту - було зареєстровано декілька тисяч експортних контрактів. Активність трейдерів стимулювали високі ціни на зерно - останні постачання продовольчої пшениці з Причорномор'я здійснювалися за ціною $ 240 за тонну, що є максимумом з 2007 року. Поточні прогнози Гідрометцентру не сприяють зняттю напруги - спекотна погода протримається ще близько двох тижнів, що неминуче потягне за собою подальші зниження обсягу врожаю і його якості.

За матеріалами: Дело

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.