Новости Экономика хлебцены

Хліб може подорожчати на 7-10% восени, але аграрії у цьому не “крайні” — експерт

base article image

Подорожчання хлібобулочних виробів може відбутися на 7-10% лише восени,

Таку думку висловив журналістам директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа, передав кореспондент ГолосUA.

“Що стосується ситуації восени, ціни на борошно почнуть підніматися. Рано чи пізно перед виробниками хліба постане питання, які у них запаси рентабельності. Ми знаємо, що ціни на хліб традиційно досить жорстко регулюються державою. Однак треба розуміти, що у собівартості хліба не більше ніж 50% припадає на зерно. Все інше — заробітна плата, енергоресурси і таке інше. Газ, комунальні послуги також дорожчають. Тобто, не треба шукати “крайніх” аграріїв, які підняли ціни на зерно”, - сказав він.

При цьому експерт додав, що якщо говорити про потенційне підвищення цін, то воно не вище 7-10%. Чи буде воно реалізоване, чи ні — це також велике питання.

Причина цього — те, що в Аграрного фонду є резерви зерна, які були закуплені ще у минулому році.

“Інтервенції Аграрного фонду повинні стосуватися не здешевлення цього хлібу. Він повинен продавати зерно борошномельним підприємствам для випічки соціальних сортів хліба, щоб ті люди, які не мають можливості купувати хліб дорожче, могли отримати хліб за стабільними цінами, хай і не найвищої якості, але абсолютно придатний для споживання, хліб першого сорту”, - підкреслив В. Лапа.

На його думку, якщо розмежувати соціальну політику та питання дотування за рахунок аграріїв і бідних, і багатих, сформувати адекватну державну політику, то малозабезпечені верстви населення цього можуть і не відчути.

Наразі ж, за інформацією фахівця, ціни на українське зерно підвищилися на 20-30% - на 20% продовольча пшениця, на 30% фураж. “Відповідно, це зерно буде надходити на переробку протягом серпня та у вересні, бо зараз переробляється зерно минулорічного врожаю. Тобто, говорити про те, що протягом тижня-двох або навіть місяця відбудеться підвищення цін — такого не буде”, - зауважив Володимир Лапа.

І. Носальська

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.