Новости Экономика ценызерно

Ціни на фуражне зерно протягом маркетингового року не знизяться — експерт

base article image

Ціни на фуражне зерно протягом маркетингового року, скоріше за все, не знизяться.

Таку думку висловив директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа, передав кореспондент ГолосUA.

“Більшість сільгоспвиробників налаштовані на те, що існуючі наразі ціни будуть дійсними і надалі. Навіть за умов державного регулювання ми, скоріше за все, не матимемо такої тенденції, що усі продаватимуть зерно дешевше. Тому консервативний сценарій — це ціни, близькі до тих, які сформовані зараз”, - сказав він.

Щодо ціноутворення на фуражне зерно, за словами В. Лапи, виявилося що пропозиція по ньому не така вже й висока і ціни на нього піднялися швидше, ніж на продовольче.

“Різниця у цінах на продовольчу і фуражну пшеницю зараз буквально 100-150 гривень за тонну. Продовольча пшениця коштує десь 1500 гривень, а фуражна — 1300-1400 гривень за тонну”, - повідомив він.

Надалі, на думку експерта, процес ціноутворення значною мірою залежатиме від експортного режиму.

Також значною мірою на процес ціноутворення впливатиме й регулювання.

“Якщо це будуть дії митниці й Укрзалізниці, або це буде регламентовано документами Кабінету міністрів, або буде вільний ринок зерна — все залежить від цього. Говорити про ціноутворення поза контекстом специфіки державного регулювання — не дуже доречно”, - зауважив він.

Разом із тим, за словами В. Лапи, 30-40% підвищення цін на фураж протягом маркетингового року викличе суттєве уповільнення темпів зростання тваринництва.

І. Носальська

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.