Новости Экономика ценыгазинфляция

Підвищення ціни на газ може призвести до зростання інфляції, – експерт

base article image

Підвищення цін на газ і подальше підвищення тарифів житлово-комунального господарства призведе до зростання індексу інфляції на 5–6 відсоткових пунктів.

Про це сказав газовий експерт Геннадій Рябцев у інтерв'ю кореспонденту ГолосUA.

Він зазначив, що оскільки відбулося підвищення тарифів на газ для населення, то це призводить до підвищення цін на житлово-комунальні послуги. І, як наслідок, це буде відображено в підвищенні вартості послуг загалом, тому що так чи інакше, вся сфера послуг в Україні переважно зав’язана на житлово-комунальному господарстві.

«За нашими оцінками, підвищення цін на газ і відбиття цього підвищення в, умовно кажучи, найближчих сферах — безпосередньо в житлово-комунальному господарстві, в транспорті — підвищить індекс інфляції приблизно на 5–6 відсоткових пунктів... Тобто, якщо зараз в річному обчисленні інфляція нижче 10%, то на кінець 2010 року ми знову вийдемо десь приблизно на рівень 13–14%,» — сказав він.

Водночас експерт наголосив, що дуже багато чого залежатиме від того, наскільки реалістично будуть впроваджені системи соціальної підтримки малозабезпечених і які ресурси для цього будуть потрібні.

О. Каретнікова
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.