Новости Экономика экономикаукраинавалюта

Індекс «біг мака» - не об’єктивний для України, - фінансист

base article image

Оцінка національної валюти за так званим індексом «бік мака» не є об’єктивною для України.

Про це повідомив виконуючий обов'язки міністра фінансів України у 2009 – 2010 роках Ігор Уманський в ефірі «5 каналу», передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, цей індекс використовується в економічній теорії, але для українських реалій він не зовсім об’єктивний. «У нас зовсім інша структура споживання, ніж у Сполучених Штатах. Якщо порівняти деякі продукти, наприклад, найпростіші європейські автомобілі на нашому та американському ринку, то ми отримаємо ситуацію, коли в Штатах вони вдвічі дешевші, ніж в Україні. Так само можна порівняти і вартість буханки хліба. Тому це не дуже коректний тест як для України», - наголосив він.

Невідповідність тесту з назвою відомого американського бутерброда І. Уманський аргументував і тим, що в США «McDonald’s», на відміну від України — це ресторан для найбіднішої верстви населення. «А в Україні інша ситуація. Досить мало людей, особливо, якщо не брати обласні центри, можуть собі дозволити піти в «McDonald’s» і просто поїсти. Тому цей тест не зовсім актуальний для наших реалій», - підсумував фінансист.

Нагадаємо, що днями американське видання «The Еconomist», базуючись на розрахунках неофіційного «індексу біг мака», який вираховують на основі ціни відомого бутерброда у ресторанах «McDonald’s» в різних країнах, підрахувало, що українська валюта недооцінена майже на 50%.

А. Береза
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.