Новости Экономика ипотекажилье

Іпотека в Україні «розморожується»

base article image

Через зниження ставок по іпотечним кредитам(до 20-25%) та зменшення деякими банками першого внеску для позичальників (до 30-35%), експерти після фінансової кризи прогнозують «розморозку» кредитів на житло.

Про це українському виданню заявили спеціалісти ринку іпотечного кредитування.

«Розморозка» іпотеки в серпні-вересні тільки посилиться. За прогнозами начальника управління методології та впровадження продуктів роздрібного бізнесі АБ «Київська Русь» Вікторії Попович, восени сегмент іпотечного кредитування буде активніше наповнюватися новими пропозиціями «за рахунок як виходу в сегмент кредитування житла нових гравців, так і розширення іпотечних лінійки банками, які реанімували цей вид позики раніше».

Однак, на думку керівника інформаційно-аналітичного центру Forex Club Миколи Івченка, об'єми іпотечних кредитів, щол видаються, в цьому році будуть мінімальними, і «позитивну динаміку кредитний портфель банків може показати тільки до кінця 2010 року — початку 2011».

Експерти зазначили, що до кінця поточного року максимальний срок кредитів збільшиться (але не більше ніж до 25 років), а ставки — знизяться, досягнувши в січні 2011-го 20% річних.

«Про відродження кредитування під заставу нерухомості свідчить збільшення пропозицій банків на купівлю в кредит первинної нерухомості. Необхідно зазначити, що у багатьох банків накопичився надлишок ресурсів, які повинні працювати та приносити прибуток. Довгострокові іпотечні кредити є одним із варіантів реалізації таких потреб банків. У зв'язку з цим, думаю, що, починаючи з цієї осені, бакни активізуються в запуску від заставу нерухомості», - сказав начальник управління кредитних продуктів роздрібного банкінгу АБ «Укргазбанк» Дмитро Замотаєв.

«Проте при цьому, не дивлячись на покращення умов іпотечного кредитування, вимоги до потенційного позичальника залишаться достатньо жорсткими», - сказала генеральний директор компанії «КредитСвіт» Любов Слободенюк.

За матеріалами: Власть денег
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.