Новости Экономика пенсиястрахование

Підвищення мінімального терміну страхування має збільшити різницю у пенсіях, — експерт (ГОЛОС)

base article image

Збільшення мінімального терміну страхування з 5 до 15 років має збільшити диференціацію пенсій.

Таку думку висловив експерт фонду «Суспільної безпеки» Юрій Гаврилечко в ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA.

“В принципі, це нормальна практика, тому що люди, які пропрацювали понад 20-30 років, на даний момент мають таку пенсію як ті, які майже жодного року могли не пропрацювати.  Це випливає із суті солідарної системи і не є якимось бажанням окремої людини. Зараз всі працюючі відраховують гроші до Пенсійного фонду, там вони розподіляються у більшості випадків однаково. Однаково — тому що грошей не вистачає, оскільки на даний момент на кожного пенсіонера припадає 0,9 працюючого”, - пояснив він.
ГОЛОС

Проте, на думку експерта, невідомо, якими розрахунками при визначенні терміну в 15 років користувалися експерти МВФ. Тому що за даними Інститут демографії НАНУ до 60% молодих людей, яким зараз 20 років, не доживуть до 60 років.

Як повідомляв ГолосUA, у меморандумі української влади Міжнародному валютному фонду, направленому в рамках відновлення кредитного співробітництва в середині липня цього року, повідомляється про те, що до кінця вересня 2010 р. буде внесено законопроект, за яким передбачається поступове збільшення пенсійного віку для жінок до рівня чоловіків - з 55 до 60 років, додаючи 6 місяців щорічно з 2010 року.

Крім того, законопроект буде передбачати збільшення мінімального терміну страхування з 5 до 15 років, збільшення на 10 років кваліфікаційного періоду для отримання повної пенсії, що має стимулювати працюючих довше зберігати працездатність.

М. Мамаєва
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.