Новости Экономика реформикодекс

З новим Бюджетним кодексом реформ в Україні не буде, - експерт

base article image

Економічні реформи та новий Бюджетний кодекс несумісні.

Про це повідомив кандидат економічних наук Андрій Новак на прес-конференції у столиці, передав кореспондент ГолосUA.

«Коли я побачив якість Бюджетного кодексу, то зрозумів, що, на жаль, принаймні в цьому році економічних реформ в Україні не буде. А оскільки мова йде про кодекс, то економічних реформ не буде ще довго, бо ж це не одноразовий інструмент», - наголосив фахівець.

За його словами, головним завданням бюджетного кодексу мала бути децентралізація державних ресурсів. «На сьогодні 80% всіх ресурсів відходить до центрального бюджету, і тільки 20% на місцеві бюджети. Була надія, що новий кодекс це змінить, але цього не сталося. Для порівняння, в радянській економіці станом на 90 рік це співвідношення було таким – 51% ресурсів розподілявся через центральний бюджет і, відповідно, 49% — через місцеві. І це тоді вважалось величезною централізацією, через яку розвалилась економіка Радянського Союзу, а з нею і держава», - підкреслив А. Новак.

На переконання науковця, саме таке розподілення ресурсів на користь центральної влади призводить до того, що регіони залишаються без коштів на елементарні соціальні статті. «Трубу немає за що відремонтувати, я вже не кажу про якусь там розбудову, розвиток і т. д.», - підсумував він.

Нагадаємо, 17 червня Верховна Рада України прийняла за основу нову редакцію Бюджетного кодексу, подану Кабінетом міністрів. 8 липня народні обранці ухвалили документ в цілому.

А. Береза
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.