Новости Экономика мвф украина

Україна може не виконувати зобов'язання перед МВФ, — експерт (ГОЛОС)

base article image

Враховуючи досвід співпраці з Міжнародним валютним фондом, Україна може не виконувати свої зобов'язання.

Таку думку висловив експерт фонду «Суспільної безпеки» Юрій Гаврилечко в ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA.

“Є світовий досвід, за яким, наприклад, кредит від МВФ брала Південна Корея і не виконала жодних умов. За ці гроші вона модернізувала свою економіку і благополучно віддала гроші. Крім того, є досвід попереднього уряду України, коли гроші були взяті в МВФ, вимоги виконані не були і МВФ вимог за попереднім кредитом до України немає. Якщо по факту попередній уряд нічого не виконав, то що заважає дійсному уряду зробити ту саму річ і нічого не виконати після отримання грошей?”, - зауважив експерт.
ГОЛОС

Проте за його словами, наразі важко спрогнозувати, наскільки нинішній уряд буде послідовним у виконанні зобов'язань перед МВФ, оскільки він спирається на підтримку різних фінансових угруповань, які ведуть бізнес із Заходом. Таким чином, МВФ “має певні можливості для впливу на українських партнерів і може примусити цей уряд якісь вимоги все ж таки виконувати”.

Нагадаємо, що 14 липня Кабмін ухвалив меморандум із МВФ, за яким, зокрема, передбачається поступове збільшення пенсійного віку для жінок до рівня чоловіків - з 55 до 60 років, додаючи 6 місяців щорічно з 2010 року, підвищення цін на газ для населення тощо.  

М. Мамаєва
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.