Новости Экономика зерносуд россия

Заборона експорту зерна з Російської Федерації потягне за собою судову тяганину, - експерт

base article image

Заборона на експорт зерна в Російській Федерації дозволить експортерам легітимно відмовитися від виконання збиткових договорів.

Таку думку висловив Андрій Астапов, керуючий партнер «AstapovLawyers» в коментарі, який є в розпорядженні ГолосUA.

РФ ввела тимчасову заборону на експорт зерна через загрозу росту цін на внутрішньому ринку у зв'язку зі зниженням врожаю в поточному році через посуху ще 5 серпня. Уряд вважає, що такий крок дозволить врятувати національних зернотрейдерів та виробників від значних збитків і, імовірно, від серії банкрутств. Через ситуацію, що склалася, багатьом компаніям доводилося виконувати збиткові контракти, укладені ще до рекордного липневого стрибка цін на зерно. Введена заборона може бути розцінена як форс-мажор, що дасть експортерам підстави відмовитися від виконання взятих на себе обов'язків, уникнувши при цьому штрафних санкцій.

«Ринок побоювався введення загороджувального експортного мита, оскільки воно, на відміну від повної заборони, форс-мажором не є. Виконання угод, укладених раніше, привело б до банкрутства багатьох компаній. Тому введення таких мір фактично врятувало національний експортний ринок... Вже зараз можна говорити про імовірне збільшення кількості арбітражних розглядів, зокрема в нашій практиці в РФ, орієнтовно на 30%», - сказав А. Астапов.


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.