Новости Экономика банкнадрареструктуризація

Фірташ не квапиться вкладати 10 мільярдів гривень в «Надра»: рекапіталізацію відкладено

base article image

Банк "Надра" виконав головну умову рекапіталізації з боку держави: реструктуризував всі свої зовнішні борги на 877 мільйонів доларів. Проте терміни рекапіталізації перенесені на кінець року.

Банк реструктуризував борги за єврооблігаціями, перед експортно-кредитними агентствами, з торговельного фінансування і субординованої заборгованості. Останній борг - на 50 мільйонів доларів - банк реструктуризував минулого тижня, домовившись з неназваним інвестором про стовідсоткове списання всієї суми. Але борг перед представниками «HSBC Trustee», що видала акціонерам "Надра" 60 мільйонів доларів на поповнення капіталу, тимчасовий адміністратор не визнає. Як заявив представник інвесторів «HSBC Trustee», він нічого не чув про те, що банк вирішив питання з усіма кредиторами.

Реструктуризація зовнішніх боргів була основною умовою докапіталізації банку "Надра" державою та інвестором Дмитром Фірташем на паритетних засадах на 10 мільярдів гривень. У травні Д. Фірташ оголосив про намір інвестувати в банк кошти до кінця червня, проте уряд відмовився розглядати питання про рекапіталізацію установи до отримання підписаного кредиторами пакету документів про реструктуризацію. У прес-службі "Надра" повідомили, що ще не всі документи передані.

Тепер терміни рекапіталізації банку "Надра" перенесено на кінець року: в меморандумі України та МВФ мовиться, що держава планує укласти договір з Дмитром Фірташем щодо інвестування в банк лише до кінця листопада. Тому експерти мають сумніви щодо економічної доцільності вливання в банк "Надра" коштів держбюджету.

"Ми не знаходимо очевидних економічних передумов для рекапіталізації банку "Надра", крім того, МВФ і Світовий банк вважають більш кращою його ліквідацію, ніж прийняття рішення про його рекапіталізацію за рахунок бюджетних коштів без належного аналізу можливостей з виведення кредитно-фінансової установи з кризи. Причини для прийняття рішення про рекапіталізацію банку, можливо, лежать у площині, відмінній від прямого банківського регулювання та оздоровлення банківської системи", - заявила аналітик боргових ринків ІК "Трійка Діалог Україна" Марія Репко.

За словами аналітика ІК «Dragon Capital» Ольги Сливінської, рекапіталізація банку "Надра" не почнеться до оприлюднення його фінансової звітності за міжнародними стандартами, яке очікується не раніше вересня. "Наразі актуальність входження в банк держави і Дмитра Фірташа на умовах 50% на 50% викликає сумніви. Державі було б логічніше придбати контрольний пакет - наприклад, 75% на 25%, з метою зменшення маніпуляцій банком, але це навряд чи влаштує іншу зацікавлену в угоді особа, - зауважила О. Сливінська. - Борги банку відстрочені на п'ять-сім років, найближчі виплати почнуться тільки за пару років, що дає банку час розплатитися за депозитами".

Проте експерти вважають, що після рекапіталізації банку навряд чи вдасться відновити нормальний режим роботи. "Банк знаходиться під управлінням призначеного НБУ тимчасового адміністратора вже більше року, і істотних змін на краще не спостерігається. Капіталізація і ліквідність банку залишаються слабкими, імідж проблемної установи зберігається, відтік вкладників триває, навіть коли зростання депозитів у низці великих банків перевищує 30% з початку року, - зазначила М. Репко. - Поки що складно оцінити ймовірність виплати боргів банку, не бачачи ні серйозних переміщень, ні чіткої стратегії виходу з кризи".

За матеріалами: Коммерсант-Украина

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.