Новости Экономика правительствоаэропортжелезная дорога

Проект залізничного сполучення між Києвом та аеропортом «Бориспіль» фактично готовий, — Клюєв

base article image

Уряд розробляє проект будівництва залізничного сполучення між столицею і аеропортом «Бориспіль».

Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв в ході інспекційного візиту до аеропорту, передав кореспондент ГолосUA.

«Ми вже практично розпочали підготовку проекту», - наголосив він.

Слід нагадати, що в реалізації проекту сполучення столиці із міжнародним аеропортом «Бориспіль» за допомогою залізниці була зацікавлена китайська компанія «China Machine-Building International Corporation».

Відтак, за словами віце-прем'єра під час офіційного візиту Президента Віктора Януковича до Китаю цей проект вже буде готовий. «Вартість цього проекту ще не відома. Зараз ми уточнюємо цифри. Я думаю, що за кілька тижнів вийдемо на остаточний результат і після підбиття усіх розразунків цифра буде відома», - запевнив А. Клюєв.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на засіданні 28 липня схвалив розпорядження про організацію залізничного пасажирського сполучення Київ - аеропорт «Бориспіль».

Згідно з розпорядженням, строк реалізації проекту будівництва - 2010-2012 роки. Виконання функцій замовника з реалізації проекту покладається на державне підприємство міжнародний аеропорт «Бориспіль».

Уряд також визначив, що до 1 грудня 2010 року має бути розроблена відповідна проектна документація. Фінансування витрат, пов'язаних з розробленням проектної документації стадії «Техніко-економічне обґрунтування», здійснюватиметься за рахунок власних коштів державного підприємства.

Крім того, згідно з документом, Міністерство транспорту та зв’язку зобов’язане забезпечити проведення в установленому порядку комплексної державної експертизи проекту будівництва, а Мінекономіки, Мінфін і Мінтранс під час погодження техніко-економічного обґрунтування повинні розглянути можливість надання державної гарантії на отримання "Борисполем" кредиту для реалізації проекту.

Київській облдержадміністрації, Мінтрансу, Держкомзему й аеропорту уряд доручив в установленому порядку вирішити питання про виділення земельних ділянок для будівництва залізничного пасажирського сполучення.

О. Черненко
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.