Новости Экономика підприємництводозвіл

Держкомпідприємництво сформувало перелік видів діяльності, на які треба отримувати дозвільні документи

base article image

Держкомпідприємництво сформувало перелік дій та видів господарської діяльності, які не можна розпочинати за декларативним принципом.

Про це повідомили у прес-службі Держкомпідприємництва.

Даний узагальнений список був складений після аналізу пропозицій, які надійшли від міністерств і відомств. 3 серпня сплив відведений для цього термін.  

У розробленому проекті постанови перераховано дії та види діяльності, для ведення яких потрібно отримувати дозвільні документи. Кількість видів дозволів у проекті зменшена до 91.

Водночас вказаний у проекті постанови перелік видів діяльності найближчим часом буде ще скорочений. За дорученням Прем’єр-міністра Миколи Азарова, частина перерахованих дозволів має бути скасована або замінена деклараціями матеріально-технічної бази, оскільки види дій та діяльності, які вони регламентують, не становлять небезпеки для життя і здоров'я населення та довкілля. Після цих змін потрібно буде отримувати дозволи на 125 видів робіт та діяльності, а кількість дозволів загалом зменшиться до 68. Наразі налічується 227 видів документів дозвільного характеру, передбачених законодавством.

  Будь-який інший вид підприємницької діяльності, не вказаний у проекті постанови, можна започатковувати після декларування відповідності матеріально-технічного стану вимогам законодавства. Жодних дозволів для цього не потрібно. Це передбачено змінами до закону про дозвільну систему у сфері господарської діяльності.

  Для полегшення відкриття та ведення бізнесу Держкомпідприємництво також ініціює зменшення на 35% кількості ліцензованих видів діяльності та на 93,9% переліку видів робіт, які належать до сфери ліцензування; скорочення на 30% кількості дозвільних документів; скасування обов’язковості печатки; посилення відповідальності чиновників за порушення порядку видачі дозволів для підприємців.  


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.