Новости Экономика мвф украинаправительство

Нова програма з МВФ стане кроком у позивному розвитку України, - економіст

base article image

Нова програма з Міжнародним валютним Фондом корисна та необхідна для України.

Про це заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко в ефірі «5 каналу».

«Україна дуже своєчасно відновила співпрацю з МВФ. З допомогою кредиту уряд зможе покрити дефіцит бюджет та залучити нових інвесторів для розвитку економіки», - зазначив він.

За словами експерта, нова програма України з МВФ прописана настільки «якісно та чітко», що Україна не зможе «проїсти», виділений кредит.

«З 15 мільярдів доларів тільки 2 будуть витрачені на покриття дефіциту бюджету, всі інші кошти будуть зараховані в резерви НБУ, що дозволить забезпечити стабільність гривні, підняти довіру кредиторів, провести реструктуризація старих боргів і дати сигнал міжнародній спільноті про те, що ситуація взята під контроль, а інвестиційний клімат та бізнес в країні покращуватиметься», - підсумував він.

При цьому О. Устенко наголосив, що ті непопулярні реформи, які є умовами продовження співпраці між Україною та МВФ «необхідні, в першу чергу, самим українцям».

«Саме для нас важливо зробити «Нафтогаз» прибутковою організацію, а для цього потрібно підняти тарифи на газ, саме для нас необхідно підняти пенсійний вік, тому що сьогоднішнім тридцятирічним не буде кому платити пенсію. Всі ці болючі кроки ми в будь-якому випадку маємо пройти», - резюмував він.

А. Береза
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.