Новости Экономика фермеристрахование

Українські фермери не можуть застрахувати врожай — потрібна допомога держави

base article image

Українські фермери на сто відсотків залишилися самі у протистояннях з посухами, паводками та заморозками.

Так описав ситуацію на ринку агрострахування віце-президент Асоціації фермерів і землевласників України Віталій Львов.

Нині не більше 3-5 відсотків фермерів застрахували свою продукцію. Приміром, у європейських країнах – це 95 відсотків. За словами В.Львова, відсутність державної підтримки щодо агрострахування, недовіра аграріїв до страховиків, неврегульоване законодавство та непоінформованість є основними причинами відмови від страхування. Він додав, ще два роки тому держава частково відшкодовувала страхові збитки, на це було передбачено 200 мільйонів гривень. Досвід також показує, що фермери часто не можуть отримати від компаній належного відшкодування.

Водночас президент Ліги страхових організацій України Наталія Гудима заявила, що нині фермери не мають грошей для страхування і без допомоги держави покращення не буде. „Проблема є дуже велика, в аграріїв немає коштів, а страховики не надаватимуть захисту за копійки. Без допомоги держави ринок агрострахування не підняти ”, - зауважила Гудима.

Вона повідомила, що коли були субсидії, то об’єм страхових премій у цьому сегменті перевищував 155 мільйонів гривень, а зараз ця цифра зменшилась у тричі і становить 42 мільйони. На сьогодні лише 15 страхових компаній в Україні здійснюють співпрацю з аграріями. За словами президента Ліги, держава таки планує повернути практику страхових компенсацій з 2012-го року, але механізм розподілу ще обговорюється. А доти фермерам залишається розраховувати лише на себе і добру погоду.

За матеріалами: Deutche Welle
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.