Новости Экономика тарифыжкх

У 2009 році влада штучно стримувала ріст цін на комунальні послуги, — міністр ЖКГ

base article image

У 2009 році держава штучно стримувала підвищення житлово-комунальних тарифів для населення.

Про це під час прес-конференції в Черкасах заявив міністр житлово-комунального господарства України Юрій Хіврич, передав кореспондент ГолосUA.

“Останні підвищення цін були у 2007 та 2008 роках. У 2009 не було підвищення цін, бо держава примусово стримувала цей процес. Усі йшли на вибори, була команда управлінням цінової політики не давати висновки на підприємства, а не маючи висновків ти не маєш права переглядати ціну, тому так воно й вийшло. Тоді як у 2008 році підвищилася ціна і на воду, і на тепло” - сказав Ю. Хіврич.

За його словами, у Міністерстві провели моніторинг того, як себе поводить населення у перші місяці після підвищення цін на комунальні послуги.

“Перші два місяці відсоток сплати населенням падав. Але у зв'язку з тим, що ціна зростає, обсяг коштів два місяці залишається той же. На третій місяць усе вирівнюється. Люди не можуть платити відразу, бо вони не все розуміють. Не такі в нас сьогодні прозорі тарифи. Якби ми їм розказали, що і звідки береться, але в нас такого немає, і люди не розуміють, чому підвищується, вони ці два місяці думають, платити їм, чи не платити. А потім, коли бачать, що послуга є, і що все одно за неї потрібно розраховуватися, то розраховуються” - пояснив Ю. Хіврич.

Як приклад він навів Черкаську область, де на кінець опалювального сезону рівень платежів складав 86 %.

“Сьогодні він — 102 %. Тобто, ті люди, які взимку не змогли заплатити, зараз заплатили те, що заборгували” - підкреслив міністр.

Він також погодився, що є певні негаразди в якості послуг. Тому люди неохоче оплачують ці послуги. Проте, підвищення цін так чи інакше відбувається кожного року.

В. Середа
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.