Новости Экономика зарплатаправительствоэкономика

Середня заробітня плата в 2011-му в Україні вимірюватиметься успішністю роботи бізнесу, - експерт (ГОЛОС)

base article image

Запланований ріст номінальних доходів українських громадян на 4% в наступному році не є обов'язковим, все буде залежати від роботи підприємств приватного сектору економіки.

Про це заявив старший аналітик Міжнародний центр перспективних досліджень Олександр Жолудь.

«За словами експерта, український уряд встановлює лише мінімальну зарплату, а не середню. Тобто, інформація про затверджений план росту номінальної зарплати до 2,587 гривень є лише розрахунками. Адже, понад 70% підприємств в Україні працюють в приватному секторі, і Кабмін на них немає жодного впливу. «Відповідно, вони й формують левову частку від такої частини внесків у фонд оплати праці, а значить з цього і розраховується середня зарплата», - пояснив він.
ГОЛОС

Аналітик акцентував увагу на тому, що піднімається в державі винятково мінімальна зарплата. І ріст її не був вимогою МВФ для надання Україні кредиту. «Щодо уряду і бюджету — у нас закладаються мінімальні зарплати щоквартально. Якщо в бюджеті було закладено підвищення мінімальної зарплатні, то уряд не може не виконати цього пункту», - зазначив О.Жолудь.

Експерт запевнив, що, оскільки мінімальну зарплату в Україні реально отримують десь близько 1%, на яких це впливає, то це не такі значні кошти. «Їх уряд знайде», - додав він.

Нагадаємо, що сьогодні урядовий портал розмістив постанову, згідно з якою у 2011 році номінальна середньомісячна заробітна плата працівників складе 2 тис. 587 грн.
Зростання номінальної зарплати в 2011 році в Україні заплановано на рівні 4%. Також офіційний сайт Кабінету міністрів повідомив, що продуктивність праці по відношенню до попереднього року складе 104,1%.Рівень безробіття, визначений за методологією Міжнародної організації праці, - 7,6-8,1%.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.