Новости Экономика газукрнафта

«Укрнафта» повністю припинила продаж газоконденсату на аукціонах

base article image

Компанія «Укрнафта», 50%+1 акція якої належить НАК «Нафтогаз», без пояснення причин повністю припинила продаж газоконденсату з аукціонів. Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня» пише Сергій Куюн, директор «Консалтингової групи А-95».

За його словами, весь обсяг газоконденсату, що видобувається «Укрнафтою», був знятий з торгів у липні. При цьому компанія не пояснює причину такого рішення. Як уточнює експерт, протягом останніх десяти років «Укрнафта» щомісячно виставляла на аукціон майже сім тисяч тонн газоконденсату.

«Чому 120 останніх місяців компанія виставляла 7 тисяч тонн конденсату на кожен аукціон, а тепер — ні? Тиша з боку як «Укрнафти», так і Аукціонного комітету. Невідомо і те, за якою ціною тепер продає його «Укрнафта»», — зазначає Куюн.

При цьому експерт відзначає, що подібні аукціони вводилися саме з метою прозорого ціноутворення.

За словами Куюна, зниклий з торгів газоконденсат тепер продають компанії «Укртатнафта», що контролюється групою «Приват».

«За словами обізнаних людей, щоб обійти набридлий відкритий майданчик і тим самим уникнути боротьби з конкурентами, які раз у раз здійснюють замах на настільки ліквідний обсяг, «Укрнафта» перекваліфікувала газоконденсат, який видобувається, в іншу товарну позицію, що не підпадає під дію постанови (уряду, — ред. ) про аукціони», — пише експерт.

За матеріалами: Дзеркало тижня 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.