Новости Экономика налоги криминал

Податківці попередили розкрадання фінансових активів столичного заводу на 50 мільйонів гривень

base article image

Працівники податкової міліції міста Києва під час перевірки столичного комунального підприємства виявили, що його керівник намагався привласнити кошти виробництва на суму майже 50 мільйонів гривень.

Про це повідомила прес-служба Державної податкової адміністрації.

Згідно з інформацією, він створив кілька підконтрольних фіктивних підприємств, зареєстрованих на втрачені паспорти жителів Дніпропетровської області та міста Харкова.

Надалі посадовець укладав з цими фірмами–фантомами угоди щодо постачання обладнання та виконання ремонтно-налагоджувальних робіт. Однак виконувались ці угоди лише на папері. Водночас оплата за угодами надходила на банківські рахунки фіктивних фірм у повному обсязі.

Як зазначив заступник начальника Головного управління податкової міліції ДПА України Руслан Плющ, на сьогодні завод фактично не працює і має заборгованість зі сплати заробітної плати до півмільйона гривень. До того ж на підприємстві оформлені лише десять робітників, коли ще кілька років тому працювало до 3 тисяч осіб.

Підприємство чи не єдине в Україні раніше мало замкнутий цикл виробництва, що базувався на широкому застосуванні безвідходних технологій. Завод постійно нарощував виробничі потужності, на яких донедавна можна було виробляти до 10 тисяч тонн конструкцій щорічно. Чималий відсоток продукції заводу експортувався до країн Європи, Америки та Азії.
За час роботи підприємства його фахівцями було розроблено декілька тисяч оригінальних будівельних конструкцій, які використовуються у будівельній галузі, машинобудуванні, електротехніці, авіабудуванні, теплотехніці та космічній промисловості. Наразі підприємство майже зруйновано.

За фактами виявлених зловживань щодо директора порушені кримінальні справи. Ведеться слідство.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.