Новости Экономика донеччинаинвестиции

Донеччина втричі зменшила обсяг іноземних інвестицій

base article image

За перше півріччя цього року підприємства Донецької області отримали майже в три з половиною разів менше іноземних інвестицій, аніж у першому півріччі 2009 року.

Про це повідомило обласне управління статистики.

Металургія та гірничий комплекс, на які роблять ставку в Донбасі, для західного інвестора не вважаються інвестиційно привабливими, переконаний голова Всеукраїнського союзу вчених-економістів Олександр Кендюхов. За його словами, виробнича структура Донбасу не містить жодного з трьох перспективних світових напрямків для інвестування, а саме – біотехнології, інформаційні технології та створення нових матеріалів.

Для Донеччини металургія, хімія та машинобудування є визначальними галузями. Саме вони найбільше постраждали через глобальну кризу, і нині західний інвестор не має бажання вкладати капітал у ці ризиковані галузі за кордоном, зазначив в інтерв’ю директор Донецького філіалу Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Макогон. Європейський інвестор значно зменшив обсяг своїх інвестицій, а російський, який і далі активно присутній у регіоні, поступається за масштабами фінансування західним компаніям, додав експерт.

На думку Юрія Макогона, з огляду на економічну нестабільність інвестор не відчуває тяги до української економіки. Нові позики Міжнародного валютного фонду лише підкреслюють серйозність становища. Крім того, система законодавства для ведення бізнесу все ще залишається заплутаною і занадто бюрократизованою для потенційного іноземного інвестора. Судячи з усього, новий податковий кодекс лише ускладнить цю систему, зазначив експерт.

За матеріалами: Німецька хвиля 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.