Новости Экономика дефицитденьги

Дефіцит поточного рахунку на кінець року може скласти 0,7 млрд дол, капітального - більше 1 млрд. дол. - експерт

base article image

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України на кінець року може скласти 0,7 млрд дол., капітального рахунку - більше 1 млрд дол. Такий прогноз РБК-Україна озвучив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

"Попри те, що в даний час за попередньою статистикою НБУ зафіксований профіцит, як із поточного рахунку, так і з рахунку фінансового, я вважаю, що на кінець року ми матимемо дефіцит з обох рахунків", - сказав він.

За словами експерта, дефіцит поточного рахунку буде викликаний двома основними чинниками - сезонним збільшенням імпорту, яке зазвичай спостерігається наприкінці року, і зменшенням попиту на український експорт, пов'язаним з уповільненням зростання світової економіки.

Дефіцит капітального рахунку буде викликаний великою кількістю кредитів (за даними НБУ з квітня 2010 р. по квітень 2011 р. треба повернути більше 38 млрд дол. боргів), на повернення яких, навіть з врахуванням пролонгації більшості з них, буде недостатньо траншів МВФ, зазначив Жолудь.

За матеріалами: РБК-Україна

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.