Новости Экономика правительстводеньги

Уряд не має критичної потреби у коштах від приватизації — економіст (додано ГОЛОС)

base article image

Наразі уряд не конче потребує залучення до бюджету коштів від приватизації державних підприємств.

Таке переконання висловив економіст інвестиційної компанії «Astrum Investment Management» Олексій Блінов у коментарі кореспонденту ГолосUA.

(ГОЛОС)

«Що стосується поточного року, то ми бачимо, що в уряду, дійсно, немає великої мотивації, щоб поспішати з приватизацією. Оскільки, як відомо, для фінансування дефіциту бюджету можуть використовуватися два джерела — це залучення боргів і приватизація. Зважаючи на те, що зараз уряд має великі можливості щодо боргового фінансування бюджету, питання залучення коштів від приватизації не є для нього критичним», - сказав він.

За словами експерта, цей час уряд використовує для передпродажної підготовки підприємств. «Наскільки мені відомо, наприклад, у енергетиці приватизація є частиною складного процесу реформ. Перед роздержавленням підприємств теплової енергогенерації уряд проводить реформування системи тарифоутворення, взагалі системи функціонування системи енергетичного ринку», - зазначив він. Саме тому, підкреслив О.Блінов, цього року ніхто й не планував поспішати з приватизацією відповідних підприємств, їхній продаж відбудеться не раніше четвертого кварталу цього року. Що стосується інших активів, то, за оцінкою економіста, «там передприватизаційна підготовка може бути ще складнішою».

Разом із тим він зауважив, що насправді про приватизацію в Україні варто говорити скоріше, як про доконаний факт, ніж як про процес, що відбуватиметься у перспективі. «За останні більш, ніж десять років Україна здійснила велике роздержавлення власності. І зараз, коли йдуть розмови про приватизацію, це стосується лише кількох, хоча й великих об'єктів: таких, як Одеський припортовий завод, «Укртелеком» та енергогенеруючі підприємства. Кожне з цих підприємств має свої нюанси. Як підказує досвід, їхній продаж не є простою справою, це досить складні підприємства для приватизації», - підкреслив О. Блінов.

Нагадаємо, Фонд Державного майна затвердив план приватизації до кінця 2010 року. Згідно з планом, затвердженим ФДМ, в серпні на продаж планується виставити зокрема: 81,87% ВАТ "Нева" - виробництво апаратури для телетрансляцій; 100% ВАТ "Конотопський завод по ремонту дизель-поїздів"; 3,843% ВАТ "Дніпрометробуд"; 0,49% ВАТ "Енергія". У вересневому плані приватизації відразу кілька потенційних завидних придбань - 92,79% ВАТ "Укртелеком", 73,368% ВАТ "Макіївський коксохімічний завод", 100% "ДХК" Укрвугілляпромтранс ", 50% АХК" Укрнафтопродукт "; у жовтні 2010 р. планується виставити на продаж 50,13 ВАТ "Лисичанський завод гумових технічних виробів"; 4,589% ВАТ "Генічеський машинобудівний завод"; 49,596% ВАТ "Херсонводстрой"; 42,221% ВАТ "Авіакомпанія" Константа "та інші. У листопаді 2010 р. планується приватизувати: 100% ПАТ "Завод" Маяк"; 100% ДАХК "Каскад"; 99,86% УГАХК "Укрбумагапром"; 37,956% ВАТ "Цар хліб" та інші. У грудні, крім інших, на продаж обіцяють виставити: 100% ВАТ "Київський мотоциклетний завод"; 100% ВАТ "Кіровоградський ливарний завод"; 100% ВАТ "Завод" Червоний промінь "; 98,285% ВАТ "Житомирський завод хімволокна"; 58,94% ВАТ "Київський завод реле та автоматики"; 93,07% ВАТ "Науково-виробничий комплекс" Київський завод автоматики ім. Петровського ".

І. Носальська
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.