Новости Экономика укртелекомприватизация

Попит на «Укртелеком» з часом скорочується — економіст (додано ГОЛОС)

base article image

Попит на компанію «Укртелеком» з часом скорочується.

Таку думку економіст інвестиційної компанії Astrum Investment Management Олексій Блінов висловив у коментарі кореспонденту ГолосUA.

(ГОЛОС)

«Ключова проблема з приватизацією «Укртелекому» - це скорочення попиту на цей актив», - переконаний він. Експерт пригадав також першу спробу приватизації цього об'єкта у 2000 році. «Вона збіглася у часі з масовою приватизацією національних телекомунікаційних компаній у країнах Центральної Європи на захід від українського кордону. Тоді ще компанії фіксованого зв'язку, а головний бізнес «Укртелекому» - це все ж стаціонарні дротові телефони, користувався певним попитом і конкурував із стільниковим зв'язком, на той час менш доступним для громадян», - повідомив він.

Зараз, підкреслив О. Блінов, в Україні доступність мобільного зв'язку є вкрай високою. Це створює неабияку конкуренцію дротовому зв'язку. «Фактичне охоплення мобільним зв'язком населення становить 100%. Через це бізнес «Укртелекому» щороку знецінюється, принаймні, та його частка, яка орієнтована на фіксований зв'язок. І бажаючих придбати «Укртелеком», порівняно з ситуацією десятирічної давнини, звичайно, набагато менше», - наголосив він.

Разом із тим на запитання, чи треба продавати «Укртелеком» якнайшвидше, експерт чіткої відповіді не надав. «Я, на жаль, не формую урядову політику у цьому сенсі. Там є дуже багато «за» і «проти», це потрібно вирішувати тільки урядові», - зауважив він. Однак О. Блінов додав, що у багатьох випадках приватизація держпідприємств загалом є непростою справою.

І. Носальська
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.