Новости Экономика нацбанкаудиториизменения

Банкам необхідно змінювати аудиторів хоча б раз на п'ять років — НБУ

base article image

Національний банк рекомендує банкам змінювати аудиторську компанію мінімум раз на п'ять років.

Про це йдеться у листі Національного банку України №47-511/6210-14675 від 25 серпня.

"Банкам не рекомендується перевищувати тривалість договірних відносин з однією і тією ж аудиторською фірмою (аудитором) більше ніж п'ять років поспіль", - наголошується в листі.

Таким чином, як підкреслює НБУ, якщо банк розпочав співпрацю з аудиторською фірмою, що перевіряла річну звітність за 2006 рік, то аудит цією ж фірмою звітності банку за 2010 рік повинен бути останнім періодом співробітництва банку та даної компанії.

НБУ також рекомендує банкам, термін співробітництва яких з аудиторською фірмою вже перевищив 5 років, розглянути питання про укладання договору на аудиторську перевірку фінзвітності за 2010 рік з іншою аудиторською компанією.

Раніше НБУ рекомендував банкам укладати угоди про проведення щорічної аудиторської перевірки фінансової звітності з фірмами, які відповідають вимогам Нацбанку.

Зокрема, НБУ визначив, що для перевірки банків 1 та 2 груп аудиторська фірма повинна відповідати таким вимогам: вона здійснює аудиторську діяльність в Україні не менше 5 років; вона проводить аудиторські перевірки банків не менше 3 років.

Для перевірки банків 3 та 4 груп аудиторська фірма повинна здійснювати аудиторську діяльність в Україні не менше 3 років.

Всі аудиторські фірми повинні мати внутрішню систему контролю якості аудиторських послуг і не повинні мати зауважень з боку НБУ і Аудиторської палати України.

За матеріалами: Українські Новини
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.