Новости Экономика росукрэнергомінпаливенерго

"Нафтогаз" погодив з "РосУкрЕнерго" схему повернення 12 млрд. кубометрів газу

base article image

НАК "Нафтогаз України" і "RosUkrEnergo" погодили схему повернення 12,1 млрд куб. м газу.

Це підтвердили високопоставлені джерела в RUE, "Газпромі" і Міністерстві палива та енергетики.

Суперечка між компаніями має бути розглянута у Вищому господарському суді, і у разі рішення на користь RUE "Нафтогаз" протягом декількох днів спише газ на користь швейцарської компанії, - сказав співбесідник в Мінпаливенерго.

Проте потім НАК скористається правом вимоги від RUE 1,7 млрд дол. за договором переуступки боргу з "Газпромом". RUE поверне цю суму у вигляді газу з розрахунку поточної імпортної ціни 248,72 дол. за 1 тис. куб. м - тобто 6,8 млрд куб. м, а 5,2 млрд куб. м, що залишилися, повинна буде продати на внутрішньому ринку через "Укргаз-Енерго" (по 50% належать RUE і "Нафтогазу") з мінімальною націнкою, завдяки цьому велика частина прибутку залишиться на рахунках RUE. "Таким чином баланс газу буде збережений, і Україна зможе пройти зиму без проблем", - відзначив співбесідник в Мінпаливенерго.

Джерело в RUE підтвердило інформацію про схему взаєморозрахунків. А високопоставлений співбесідник в "Газпромі" сказав, що вона була узгоджена заздалегідь, але документально поки не оформлена: "Швидше за все ми діятимемо таким чином, хоча ситуація може і змінитися".

Офіційно ситуацію в Мінпаливенерго, RUE і "Газпромі" не коментують.
 

За матеріалами: Комерсант-Україна
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.