Новости Экономика луганськтепловозроссияденьги

"Луганськтепловоз" можуть знову відібрати у росіян

base article image

Наступного тижня угода із продажу 76% акцій ХК "Луганськтепловоз" може бути визнана недійсною.

У неділю минає термін оплати за "Луганськтепловоз" переможцем приватизаційного конкурсу.

Нагадаємо, покупцем українського підприємства вдруге за останні три роки став Брянський машинобудівний завод, що входить в структуру "Трансмашхолдингу".

Новий договір купівлі-продажу "Луганськтепловозу" між ФДМ і російський "Трансмашхолдинг" був підписаний 29 червня. Передбачалася, що російська компанія перерахує гроші двома частинами протягом двох місяців. Однак Брянський машзавод так і не зробив цього.

Нагадаємо, що кінцева вартість "Луганськтепловозу" склала 410 млн. гривень. Перший транш за підприємство повинен був надійти на рахунок ФДМ до 29 липня. Але російська сторона платити відмовилася. Після цього ФДМ почав нараховувати пеню, яка на сьогодні вже становить 3,5 млн. доларів.

Російська компанія, у свою чергу, пропонує Фонду держмайна взаємозалік коштів.

Тобто "Трансмашхолдинг" наполягає, щоб гроші, які ФДМ повинен повернути йому за попередню приватизацію "Луганськтепловозу" у 2007 році, були зараховані в якості оплати підприємства на останньому приватизаційному конкурсі, який відбувся в червні цього року.

Якщо цього не відбудеться, російська сторона загрожує розірванням угоди.

"У разі, якщо борг Фонду держмайна перед російським інвестором не буде зарахований як оплата придбаних акцій, результати конкурсу можуть бути також скасовані", - заявляють у "Трансмашхолдингу".

За матеріалами: Дело, Економічна правда 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.