Новости Экономика ковбасапроверка

Більшість ковбас в Україні їсти можна, — експерти

base article image

Громадське об'єднання з захисту прав споживачів "Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз "ТЕСТ" проаналізував варену "лікарську" і "брауншвейзьку" ковбасу та встановив, що більшість перевірених сортів відповідають нормам.

Про це сказав президент Центру експертиз "ТЕСТ" Валентин Безрукий на прес-конференції, передав окреспондент ГолосUA.

За словами експерта, всього протестовано 8 марок "лікарської" ковбаси, 9 марок "брауншвейзької" ковбаси. "Брауншвейзька" ковбаса "порадувала" результатами перевірок за складом, ГМО і бенз(а)пирена. Так, жоден із зразків ("КАМО", "Панська", "Щирий кум", "Луганські делікатеси", "Ятрань", "Алан", "Фарро Кременчукм'ясо", "Поліс" і "Глобине") не містив ГМО. Ми не виявили ні 1%, ні 0,1%. Його там просто не було", - сказав президент Центру.

Що стосується бенза(а)пирена, то ця консерогенна речовина, що потрапляє в ковбаси при копченні, за словами експерта, була присутня, але в кількості, що не перевищує російські та європейські норми (в Україні такі норми відсутні).

"При ідентифікації складу в 8 ковбасах виявилося лише м'ясо, жир і спеції, що повністю відповідає заявленому складу. Ні сої, ні хрящів, ні субпродуктів не виявлено. Виключенням стала ковбаса "КАМО", яка містила 5,6% незаявленого крохмалю. Крім того, для виробництва цієї ковбаси використовувалося заздалегідь оброблене або проварене м'ясо, хоча мало застосовуватися охолоджене чи заморожене", - сказав він.

Водночас експерт повідомив, що кишкову паличку виявлено в ковбасі "Щирий кум".
"Два зразки мали проблеми з жирністю: при заявлених 42,4% ковбаса "Панська" містила лише 38,1% жиру. В "Щирий кум" на етикетці зазначено 45% жиру, а насправді - 36,8%. Несподівано неприємним моментом стала дегустація: більшість пробандів відмовилися куштувати ковбасу "Панська" через незадовільний зовнішній вигляд і різкий запах. результаті загальна оцінка "погано" у "брауншвейзьких" ковбас "КАМО", "Панська" і "Щирий кум". "Відмінно" отримали "Луганські делікатеси", "Ятрань", "Алан" і "Фарро Кременчукм'ясо". У "Поліс" загальна оцінка "добре", що збігається з оцінкою за органолептикою". -підкреслив він.

У "Лікарських" ковбас, зазначив Валентин Безрукий, поганих оцінок більше.
"Половина з них містила кишкову паличку. Це ковбаса "Алан", "Дружба народів", "Поліс" і "Horeca select". За жирністю багато виробників вказали конкретну цифру і "не потрапили" в неї ("Алан", "Ідекс", "Дружба народів", "Поліс" і "Луганські делікатеси"). Окрім цих показників у всіх "лікарських" ковбасах перевірили склад. В результаті встановлено, що вони зроблені на основі кутерованого (подрібненого) фаршу. Соя, крохмаль і карагенан були лише в слідовій кількості. За винятком ковбаси "Ідекс", де виявлено 1,6% сої, не заявленої у складі. "Приємно, що ГМО і тут ми не знайшли", - додав він.

О. Каретнікова

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.