Новости Экономика сирпроверка

Більшість сортів сиру в Україні не відповідає нормам, — експерти

base article image

Громадське об'єднання з захисту прав споживачів "Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз "ТЕСТ" проаналізував 8 виробників "російського" і "голландського" сирів і встановив, що більшість сортів не відповідає нормам

Про це сказала співробітник Центру експертиз "ТЕСТ" Ніна Кільдій, на прес-конфеернції, передав кореспондент ГолосUA.

"Сири перевіряли на кишкову паличку, антибіотики і рослинні жири. Єдиний пункт, який нас порадував — це перевірка за антибіотиками. Ми їх там не виявили", - сказала вона.

А ось кишкова паличка, за словами експерта, "оселилася" в сирах "Звягель" і "Бабусин сир".
"Крім того, у "Звягелі" виявлено 88% немолочного жиру, про що виробник не зазначив", - підкреслила Ніна Кільдій.

В результаті тестування "Голландських" сирів оцінку "дуже погано" отримав "Звягель", "погано" - "Бабусин сир". "Інші загальні оцінки позитивні та збігаються з оцінками за органолептикою. А є марки, які не вперше показують гарний результат", - зазначила співробітник "ТЕСТу". За її словами, "відмінно" отримали сири "Шостка", "КОМО", "Росі", "Клуб сиру".

"У "Російських" сирів проблеми виявилися інші. Три сири: "Коляда", "Пирятин" і "Тульчинка" забракували фахівці під час дегустації, оскільки вони мали смак і запах, нетиповий для "російського" сиру. В результаті в сирів "Коляда", "Пирятин", "Тульчинка" оцінки "погано". Загальні оцінки "відмінно" - у "Шостка", "Бабусин сир". "Добре" - у " Звенигора", "Росі" та "Славія", - сказала вона.

О. Каретнікова
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.