Новости Экономика долларобамасша

Фотографію Обами пропонують розмістити на 1$

base article image

У США запущений дизайнерський конкурс Dollar ReDeign Project, учасники якого пропонують різні варіанти оновлення зовнішнього вигляду американської валюти.

На думку організаторів, редизайн необхідний як мінімум тому, що одноманітний вигляд банкнот негативно позначається на іміджі всієї фінансової системи країни, та й на сприйнятті США у світі.

За попередніми підсумками конкурсу, який триватиме до 30 вересня, найбільшу кількість голосів набрав проект британсько-американської дизайн-студії Dowling Duncan, креатори якої вирішили, що перший президент США Джордж Вашингтон занадто довго затримався на однодоларовій банкноті. Замість нього пропонується помістити туди світлину Барака Обами — з тієї простої причини, що він перший президент-афроамериканець.

Запропонований студією дизайн інших купюр виглядає таким чином: 5 доларів позначають п'ять найбільших індіанських племен — Черокі, Навахо, Сіу, Чіппева і Чокто, 10 доларів символізують десять поправок до Конституції США, так званий "Білль про права", "Двадцятка" означає досягнення США у ХХ столітті, а 50 доларів — означають всі 50 штатів.

На стодоларовій купюрі пропонується розмістити портрет ще одного президента — Франкліна Рузвельта, перші сто днів правління якого пам'ятні безліччю сприятливих для країни реформ і рішень.

Водночас, Міністерство фінансів США поки не бачить сенсу відходити від звичного дизайну, вважаючи за краще змінювати лише деякі деталі і не чіпати основу. Це добре видно по квітневій презентації 100 доларів нового зразка.

За матеріалами: Подробности

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.