Новости Экономика нафтогазфирташ

«Нафтогаз» збільшив суму претензій до «УкрГаз-Енерго»

base article image

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» збільшила суму претензій до компанії «УкрГаз-Енерго», підконтрольної Дмитру Фірташу, майже на 100 млн. гривень.

Так, якщо раніше «Нафтогаз» вимагав від компанії Д. Фірташа 767,82 млн. грн., то тепер позивач хоче отримати від «УкрГаз-Енерго» 860,87 млн. грн. 

Як у «Нафтогазі», так і в «УкрГаз-Енерго» конфлікт традиційно коментувати відмовилися. Однак, як стало відомо, судові розгляди між сторонами тривають не один рік. Каменем спотикання став договір, який уклали партнери в лютому 2007 року. Документ давав право компанії Д. Фірташа виступати посередником з постачання газу між «Нафтогазом» і споживачами. Саме розбіжності у виконанні умов договору і привели партнерів до Господарського суду Києва. 

Позивачем виступила НАК, яка хотіла витребувати у «УкрГаз-Енерго» 767,82 млн. грн. Свої підрахунки представники держкомпанії пояснили наступним чином. За їх твердженням, з серпня 2007 року по березень 2008-го «Нафтогаз» поставив «УкрГаз-Енерго» газ на загальну суму 751,24 млн. грн. Однак відповідач сплатив лише 170,7 млн. грн. Отже, позивач зажадав, щоб «УкрГаз-Енерго» заплатила решту 580,54 млн. грн. основного боргу і ще 187,28 млн. грн. в якості пені, штрафу та інфляційних. 

У квітні 2009 року київський суд задовольнив позов «Нафтогазу», проте вимоги позивача були виконані частково. Зокрема суд ухвалив виплатити НАКу замість потрібних 767,82 всього 530,54 млн. грн. Перерахунок суми вимог суд зробив виходячи з платіжок, які надав відповідач. 

Як свідчать матеріали справи, «УкрГаз-Енерго» протягом 2008 року перерахувала «Нафтогазу» 800,7 млн. грн. Причому частина цієї суми йшла як передоплату за поставлений держкомпанією газ. Проте у НАКу більшу частину грошей, а саме 580 млн. грн., вирішили повернути назад, посилаючись на те, що вони не можуть взяти ці гроші до підписання актів прийому-передачі послуг. Проте суд встановив, що договір, який уклали сторони, допускає роботу за передоплатою. А отже, позивач сам винен у тому, що оплата була прострочена, і не має права вимагати виплати штрафів, пені та інфляційних нарахувань. 

З рішенням Госпсуду Києва в «УкрГаз-Енерго» не погодилися і опротестували його в апеляційному суді, який встав на сторону відповідача. Зокрема в апеляційній інстанції вирішили, що «Нафтогаз» сам винен, що відмовився від грошей і, отже, компанія Д. Фірташа НАКу нічого не винна. 

Далі справа отримала розвиток у Вищому господарському суді, до якого рішення апеляції здалося радикальним. До того ж Вищий госпсуд встановив, що його колеги в судах попередніх інстанцій при розгляді справи брали до уваги різні періоди поставок газу, що й призвело до різних висновків. У результаті було вирішено відправити справу на повторний розгляд до суду першої інстанції, який вже ставав на бік «Нафтогазу». 

Після рішення про повторний перегляд «Нафтогаз» вирішив збільшити свої вимоги майже на 100 млн. грн. Логічно припустити, що «бонус» до вихідної сумі претензій до «УкрГаз-Енерго» юристи держкомпанії нарахували в якості додаткових штрафів за той час, поки справа перебуває в судах. 

Довідка: Компанія «УкрГаз-Енерго» створена 2 лютого 2006 року в результаті укладення угоди між Кабміном, НАК «Нафтогаз України», «Газпромом» і компанією RosUkrEnergo Дмитра Фірташа. Її акціонерами на паритетних засадах є «Нафтогаз» і RosUkrEnergo. Між RosUkrEnergo і «УкрГаз-Енерго» підписано п'ятирічний договір купівлі-продажу природного газу. 1 жовтня 2008 Госпсуд Києва виніс рішення про ліквідацію «УкрГаз-Енерго». Позивачем у суперечці виступав «Нафтогаз». 1 червня 2009-го Апеляційний господарський суд Києва підтвердив це рішення. Однак 3 березня 2010 той же суд відмінив своє рішення. 

За матеріалами: Дело

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.