Новости Экономика теплотарифы

Через подорожчання газу вартість теплопостачання зросте на третину

base article image

Очікуване збільшення тарифів на теплопостачання після підвищення вартості газу в середньому по Україні складе 29,7%, повідомив перший заступник міністра з питань житлово-комунального господарства Григорій Семчук.

«Очікуване збільшення тарифів на послуги теплопостачання в середньому по Україні складе 29,7%», — сказав він, виступаючи з інформацією про заходи соціального захисту населення у зв'язку з формуванням тарифів на послуги ЖКГ у Верховній Раді в понеділок, 30 серпня.

За його словами, середній тариф на опалення збільшиться в країні на 82 копійки за квадратний метр площі, а гарячої води на 4,28 гривні за кубічний метр.

Семчук наголосив, що це збільшення пов'язане виключно з урахуванням підвищення газової складової у собівартість 1 Гкалл тепла, що збільшиться з нинішніх 179 гривень до 232 гривень.

Він також підкреслив, що це збільшення вартості тарифів на послуги теплопостачання не дозволить повністю компенсувати виробництво тепла та гарячої води, а лише дозволить збільшити його до 79% у складовій.

Г.Семчук повідомив, що за розрахунками його міністерства, очікуване збільшення тарифів на послуги теплопостачання у зв'язку з підвищенням вартості газу без урахування інших складових, складе 18% для однокімнатної квартири площею 33 кв. м, де проживає 1 людина, 21% — для двокімнатної квартири, в якій проживає 3 людини і площею 48 кв. м і на 18% для трикімнатної квартири із 4-ма мешканцями і площею 62 кв. м.

Він підкреслив, що зазначене подорожчання не враховує підвищення заробітних плат працівникам, збільшення електроенергії і вартості матеріальних ресурсів, а також рентабельності виробництва.

Як повідомлялося, НКРЕ рішеннями від 30 липня збільшила з 1 серпня 2010 загальний тариф на транспортування природного газу трубопровідним транспортом для споживачів України на 56% (на 84 гривні) — до 234 гривень за 1 тисячу кубометрів (без ПДВ).

При цьому середній розрахунковий тариф на транспортування газу по магістральних трубопроводах для ДК «Укртрансгаз» з 1 серпня збільшився із 40,7 гривні до 91,7 гривні за 1 тисячу кубометрів (без ПДВ), по розподільних трубопроводах — з 109,3 гривні до 142 , 3 гривні за 1 тисячу кубів (без ПДВ).

НКРЕ також збільшила середньозважений тариф на поставки природного газу, який з 1 серпня збільшився на 10,1% — із 37,5 гривні до 41,3 гривні за 1 тисячу кубів (без ПДВ).

Нагадаємо також, із 1 серпня 2010 НКРЕ збільшила на 50% відпускні ціни на природний газ для населення і ціну газу для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалення та гаряче водопостачання населення.

Пізніше ВО «Батьківщина» та Національний форум профспілок України оскаржили в Окружному адміністративному суді Києва постанову НКРЕ про підвищення тарифів на газ для населення.

При цьому, відповідно до меморандуму Кабміну та МВФ, Україна має намір поступово підвищувати ціни на газ для населення і теплокомуненерго доти, поки внутрішні ціни на газ та ціни імпорту не досягнуть паритету.

«Подальше підвищення буде необхідно, щоб уніфікувати ціни для всіх користувачів газу до рівня паритету з імпортом і забезпечити «Нафтогаз» ресурсами, необхідними для поліпшення інфраструктури та виконання своїх зобов'язань, не покладаючись на бюджетні кошти», — сказано в документі, оприлюдненому фондом.

«Додаткове підвищення цін на 50% для населення і комунальних послуг буде проводитись у квітні 2011», — планує українська влада.

Водночас у Національній комісії регулювання електроенергетики заявляють, що другого етапу підвищення цін на газ для населення, передбаченого в меморандумі з МВФ, може і не бути.

За матеріалами: Дзеркало тижня, «Інтерфакс-Україна»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.