Новости Экономика германияукраинатрубопроводи

Німеччина пообіцяла допомогти реконструювати українські трубопроводи

base article image

Німецька допомога Україні в реконструкції трубопроводів прийде через експортні кредитні агентства або шляхом включення в СП з "Газпромом" компанії E. ON Ruhrgas.

Про це заявило джерело в Міністерстві палива та енергетики.

За словами високопоставленого джерела в Мінпаливенерго, восени Україна має намір запропонувати два шляхи залучення німецьких інвестицій. "Ми розраховуємо, що німецьке державне експортне кредитне агентство Hermes забезпечить гарантіями кредити, які ми будемо залучати на модернізацію. При таких грунтах фінансування буде отримано практично зі стовідсотковою ймовірністю і в стислі терміни", - пояснили в Мінпаливенерго.

Співрозмовник нагадав, що Hermes та італійське агентство SACE раніше забезпечили залучення кредиту на суму 3,1 млрд євро для будівництва газопроводу Nord Stream. Ще один варіант співробітництва - входження найбільшої німецької газової компанії E. ON Rurghas до складу СП з управління українською газотранспортною системою. "Ми маємо намір зробити відповідну пропозицію 'Газпрому' і E. ON Ruhrgas", - пояснив співрозмовник. У E. ON Ruhrgas і "Газпромі" коментувати ініціативу Мінпаливенерго не стали.

Член комітету Верховної ради з ПЕК Сергій Пашинський висловив думку, що оптимальним варіантом для України є залучення кредитних коштів: "Це дозволить модернізувати ГТС і витрачати на прокачування не 7, а 4 млрд кубометрів газу. За рахунок економії за п'ять-сім років ми повернемо кредитні кошти ". При цьому варіант з об'єднанням трьох структур в СП пан Пашинський називає малоймовірним, оскільки "Газпром", на його думку, не погодиться ділити контроль над ГТС з Німеччиною. "В цілому стратегія 'Газпрому' на увазі, де це можливо, самостійну участь у проектах без залучення третіх країн", - погоджується Максим Шеїн з ІК "Брокеркредитсервіс".

Нагадаємо, що вчора, 31 серпня, Президент України Віктор Янукович зустрівся в Німеччині з канцлером ФРН Ангелою Меркель. А. Меркель заявила, що німецька сторона готова інвестувати в реконструкцію української газотранспортної системи . За її словами, восени в Києві відбудеться українсько-німецький енергетичний форум, в рамках якого сторони обговорять актуальні питання в цій сфері.

Програма модернізації газотранспортної системи, затверджена урядом, передбачає інвестиції в обсязі $ 2,57 млрд. Фінансувати її планувалося за рахунок кредитних коштів, які Євросоюз обіцяв виділити в березні минулого року (загальна сума - $ 2 млрд), і коштів "Нафтогазу".

У липні єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер заявив, що ухвалення закону про лібералізацію ринку газу, що передбачає розділення "Нафтогазу" на видобувне і транспортне підрозділи, дає європейським банкам чіткі підстави для прийняття рішення про вид та обсяг допомоги. За його словами, висновки про те, що технічно необхідно зробити для реконструкції ГТС, з'являться до грудня 2010 року .

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.