Новости Экономика спукраинароссияес

Україні легше було би захистити свої газові інтереси в разі створення СП між з Росією та Європою, - політолог

base article image

Україні набагато легше було би захистити свої газові інтереси, якби спільне підприємство було створено між нашою державою, Росією та Європою.

Таку думку висловив політолог Михайло Погребинський у коментарі кореспонденту ГолосUA.

"Все в плані спільного підприємства з Росією залежить від дуже багатьох нюансів, на яких ця угода могла би бути підписана", - зазначив він. "Наприклад, що ця організація реально зможе, чи будуть враховані інтереси тих, хто купує газ?".

За словами експерта, створення СП потрібне.

"Але кращим був би формат, куди були б включені і Росія, і Україна, і Європа. Мені здається, що в такій ситуації захистити інтереси України було б набагато легше. Політично я не бачу причин, чому це погано для України", - додав він.

Нагадаємо, російський "Газпром" пообіцяв українцям газ по 60 доларів. Перехід на внутрішньоросійські ціни там готові зробити, якщо вдасться домовитися з "Нафтогазом" про створення спільного підприємства. Водночас прем'єр-міністр РФ Володимир Путін вважає достатньою знижку, яку Росія надала Україні при оплаті за російський газ.

"Ми продаємо Україні газ за європейською формулою ціни. А зараз ще зробили знижку - від європейської формули скинули сто доларів. Ну, куди ще? І так достатньо" - зазначив він.

О. Черненко
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.