Новости Экономика гречкаправительстволановий

Гречка може подешевшати лише за умови правильних дій уряду - експерт

base article image

Гречка може подешевшати лише за умови правильних дій уряду.

Таку думку висловив президент «Центру ринкових реформ України» Володимир Лановий у ефірі «5 каналу», передав кореспондент ГолосUA.

«Україна повинна мати надзвичайні й страхові запаси такого продукту, як гречка. Саме через те, що у нас немає таких запасів і уряд із запізненням чи робить, чи взагалі ще не зробив інтервенцію на цьому ринку – через це так стрибнули ціни. Все залежить від уряду у цій ситуації, ринок сам не виправить. Це пікова ситуація, і треба цей пік зняти за рахунок державних грошей», - сказав він.

Загалом, за словами фахівця, регулювання сівообороту гречки в Україні «не співпадає з тим, що хочуть купити люди. А купити вони хочуть через ажіотажний попит».

Водночас він додав, що на ріст цін на гречку вплинув надзвичайний стан у Росії, якій змінив на ситуацію на світовому ринку.

У результаті цього, вважає В. Лановий, «стало вигідно продати гречку за кордон. І, звичайно, дехто вже перекладає контракти на експортні. І це, якраз, занепокоїло уряд і Президента».

За прогнозом фахівця, гречки з нового врожаю буде недостатньо, тому що збережеться не тільки висока ціна, а й ажіотажний попит на цей продукт.

Нагадаємо, як заявив міністр АПК Микола Присяжнюк, цьогорічний врожай гречки у півтора рази більший, ніж потрібно для внутрішнього споживання.

І. Носальська
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.