Новости Экономика януковичправительствокитай

Україна вже не повернеться до часів нестабільності, - Янукович

base article image

Президент України Віктор Янукович наголосив, що Україна вже не повернеться до часів нестабільності.

Про це він заявив, відкриваючи бізнес-форум за участю представників ділових кіл України та Китайської народної ресупбліки.
 

Сьогодні, переконаний Віктор Янукович, в нашій країні з'явилися базові передумови для успіху – це стабільність та порядок, "Уряд, який є господарем ситуації на роки вперед".

"Новий Президент спирається не лише на чіткий політичний мандат, отриманий на виборах. Він спирається і на суспільну підтримку стабілізаційних кроків, і на переконливу більшість у парламенті. Доба політичних потрясінь та революцій в Україні завершилася. Почалася пора стабільного зростання", - переконаний Глава держави.

Говорячи про важливість активізації українсько-китайської інвестиційної співпраці, Президент нагадав, що сьогодні закордонні та вітчизняні інвестори у своїй господарській діяльності в Україні користуються різноманітними правами, внутрішнім законодавством та відповідними двосторонніми угодами передбачено надання іноземним інвесторам додаткових державних гарантій щодо захисту їх капіталовкладень. "Ця сфера українсько-китайської співпраці регулюється міжурядовою угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій", - зазначив він.

Серед важливих аспектів інвестиційної привабливості України Віктор Янукович назвав геополітичне положення, розгалужену транспортну систему, наявність одного з найбільших в Європі науково-промислового комплексу, доступ до ринків СНД та Євросоюзу. Глава держави звернув особливу увагу на те, що днями з метою забезпечення обсягів інвестицій, реалізації інноваційно-інвестиційної моделі розвитку економіки та гарантованої публічної підтримки інвестиційної політики він прийняв рішення про перетворення Консультативної ради з питань іноземних інвестицій в Україні на Раду вітчизняних та іноземних інвесторів. Відповідний Указ Президент України підписав 1 вересня поточного року.

Віктор Янукович наголосив, що сьогодні Україна готова поглиблювати співпрацю з КНР у сфері авіабудування. Зокрема - у розробці регіональних та транспортних літаків, а також підготовки фахівців. Він відзначив, що на цьому шляху вже є значні напрацювання. В тому числі йдеться про існуючу угоду щодо участі АНТК ім. Антонова у створенні першого китайського важкого транспортного літака. Також, зазначив Президент, триває робота з китайськими партнерами щодо просування на ринок КНР сучасних моделей українських пасажирських та вантажних літаків серії АН.

Серед найбільш інвестиційно привабливих секторів економіки В.Янукович назвав сільське господарство, переробну промисловість, ядерну енергетику, житлове будівництво, сектор телекомунікацій.

Глава держави окремо відзначив, що вже досягнуто домовленість про участь китайської сторони у реалізації транспортних, інфраструктурних проектів в рамках підготовки до Євро- 2012. "Ми відкриті для іноземних інвесторів. І Уряд, і український парламент, і я особисто як Президент створюватимемо всі умови для їх плідної роботи на вітчизняному ринку", - підкреслив Віктор Янукович.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.