Новости Экономика податковий кодексправительствольвов

Податковий кодекс замість підприємців обговорили урядовці?

base article image

У п’ятницю Кабінет Міністрів планує представити нову редакцію Податкового кодексу, вже після всенародного обговорення, заявив прем'єр Микола Азаров. Утім, львівські підприємці назвали саме обговорення - формальним.

На засіданні Кабміну в четвер Микола Азаров заявив, що в результаті громадського обговорення надійшло 5 тисяч пропозицій і поправок до Податкового кодексу. Сформований новий документ буде оптимальним, зі стабільними правилами гри на багато років.

У свою чергу, підприємці Львівщини заявили, що до другої редакції кодексу було запропоновано 250 поправок від місцевого бізнесу, а враховано лише з десяток, і то більшість - косметичного характеру.

Жодної принципової поправки, яка б дала поштовх розвитку підприємництва – не враховано, зауважив в інтерв’ю керівник Клубу підприємців Львівщини Андрій Якимів. А так зване всеукраїнське експертне обговорення цього документу радше схоже на "фарс", додав Якимів.

Не було жодного реєстру пропозицій, жодних відміток про їх внесення, і чи дійшли вони до "владних мужів", які коригували Податковий Кодекс – невідомо, наголосив голова клубу підприємців. "У формі, як це обговорення відбувалося, немає жодного оптимізму, що документ буде справді якісним і пропідприємницьким",- каже Якимів.

Зрештою, на думку самих підприємців, основні тези документу першочергово мали б напрацьовувати експерти комісії з підприємців, а не влада, звідси і вся недолугість документу з тисячами поправок.

Голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес каже, що нині підприємці фактично борються за зменшення шкоди, яку може дати цей документ, а про розвиток підприємництва вже й не йдеться. Бо у парламенті немає бачення змін, є потреба залатати дірки у бюджеті, додав Бермес.

Підприємці також наголосили, що готові відновити акції протесту, якщо нова редакція кодексу далі буде зберігати "репресивний характер" щодо бізнесу.

За матеріалами: Німецька хвиля 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.