Новости Экономика экспортоліяукраина

Україна записалася в світові лідери із експорту соняшникової олії

base article image

Україна стала головним експортером соняшникової олії у світі, забезпечивши 60% потреби світового ринку.

Про це повідомило українське видання.

У 2009/2010 маркетинговому році, що завершився 1 вересня, Україна поставила на світовий ринок 2,5 мільйона тонн соняшникової олії. Це 60% усього світового експорту і понад 80% обсягу соняшникової олії, виробленого українськими заводами (2,9 мільйона тонн).

"Українська олія експортувалося в 64 країни світу. Уперше в цьому сезоні відкрився дуже перспективний китайський ринок”, - сказав генеральний директор асоціації "Укроліяпром" Степан Капшук. Основними ж покупцями української олії в сезоні, що завершився стали Індія, Єгипет, Алжир і країни ЄС.

Україна експортувала 2,5 мільйона тонн і з великим відривом випередила своїх головних конкурентів - Аргентину і Росію, які забезпечили 19% і 11% потреби ринку відповідно.

"Рекордні показники виробництва і експорту соняшникової олії в цьому сезоні обумовлені рекордним торішнім урожаєм - близько 6 мільйонів тонн", - пояснив Степан Капшук.

Зазначені розрахункові показники говорять про те, що насправді соняшнику в країні набагато більше. "Показники виробництва компаній та митні дані про експорт досить прозорі і відповідають дійсності. В той же час задекларованого кількості соняшнику не вистачило б навіть на те, щоб справити ті обсяги масла, які були вивезені. Фактична наявність соняшнику і дані Держкомстату розходяться як мінімум на 1 мільйон тонн ", - зауважив експерт консалтингової компанії" ААА "Марія Колесник.

За матеріалами: Дело
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.