Новости Экономика секонд-хендправительство

Кабмін хоче заборонити ввіз секонд-хенду, щоби підтримати українських виробників

base article image

Для підтримки української легкої промисловості Кабмін має намір на п'ять років скасувати сплату підприємствами галузі податку на прибуток і заборонити імпорт секонд-хенду.

Про це на засіданні уряду 2 вересня заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Третьою галуззю, яка завдяки новому Податковому кодексу отримає п'ятирічний мораторій на сплату податку на прибуток, стане легка промисловість.

Раніше податкові пільги були обіцяні ресторанам і готелям в рамках підготовки України до Євро-2012. Ще одним заходом підтримки легкої промисловості стане заборона ввезення в країну вживаного одягу (секонд-хенд). Як розповів голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський, комітет уже направив свій законопроект до секретаріату Кабміну.

"Щорічно в країну ввозиться 2 кг секонд-хенду на людину. Якби ця продукція вироблялася в Україні, ми отримали б ринок в 22 млрд. на рік і мільйон робочих місць. І це без урахування того, що секонд-хенд часто становить загрозу для здоров'я громадян ", - сказав він.

За словами М. Бродського, ініціатива комітету вже схвалена Мінпромполітики і Держмитницею.

За даними Держкомстату, в січні-липні легка промисловість реалізувала товарів на 3,33 млрд. грн. (0,7% від загальної суми продажів у країні). Спад обсягу виробництва в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року склав 6,2%.

Імпортери одягу не побоюються, що запропоновані заходи посилять їхню конкуренцію з українськими виробниками. "Цей підхід може бути успішним відносно повсякденного одягу. Але що стосується модного одягу, то українські виробники не можуть скласти конкуренцію імпорту хоча б через невеликий обсяг ринку", - відзначає генеральний директор Maratex в Україні (мережі Hugo Boss, Esprit і Peacocks ) Дмитро Єрмоленко.

Втім, за словами директора "Модного дому Cat Orange" Сергія Азаренка, заборона секонд-хенду істотно не вплине на українських виробників: "Це різні цінові категорії. Конкурентом секонд-хенду є не українська, а найдешевша китайська продукція. Що стосується податкових пільг, то вони позитивно відіб'ються на підприємствах ". Учасники ринку секонд-хенду готові захищати свої права. "Ще два роки тому уряд планував заборонити секонд-хенд, але тоді ми зуміли відстояти його. Коли у зв'язку з кризою доходи громадян знизилися, цей товар став ще більш необхідним", - заявила адвокат Асоціації секонд-хенду Ганна Таббах.

Голова парламентського комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська (БЮТ) вважає, що без ліквідації контрабанди запропоновані заходи не дадуть позитивного ефекту. "Незрозуміло, навіщо уряду забороняти секонд-хенд, який займає невелику і дуже специфічну частку ринку одягу. Боротися потрібно з контрабандою, яка охоплює 70% ринку", - відзначає вона. За словами Н. Королевської, навіть після скасування податку на прибуток український одяг буде програвати контрабанді.
"Виходить, для реальної підтримки галузі необхідно або підсилити боротьбу з контрабандою, або збільшити податкові пільги, скасувавши для виробників та інші податки", - розповіла депутат.

За матеріалами: КомерсантЪ-Україна.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.