Новости Экономика курс валютгривнанбу

Курс гривні буде позитивним і коливатиметься, — В. Стельмах

base article image

Національний банк України (НБУ) прогнозує ймовірність коливання курсу гривні, але, враховуючи цей факт, запевняє в непохитності фінансової системи.

 Про це сьогодні повідомив голова Нацбанку Володимир Стельмах.

"Коливання (курсу - ред.) будуть, але стресів не буде", - сказав він.

За словами голови центрального банку, курсову стабільність підтримує вплив сприятливих економічних факторів. "Ми говорили, будуть позитивні економічні чинники - буде позитивним курс", - підкреслив Стельмах.

Щодо недавніх ротацій у керівництві НБУ, Стельмах відзначив, що оцінює їх цілком нормально, хоча і не пояснив причин таких змін.

"Вони (звільнення - ред.) Проходили за власним бажанням. У нас самий стабільний в кадровому відношенні інститут. У нас не було якихось таких змін, а тільки йшли на підвищення чи за власним бажанням", - сказав голова Нацбанку.

Як повідомлялося, з початку поточного тижня курс гривні на міжбанківському валютному ринку України знизився до 7,9025 гривні за долар з 7,8865 гривні за долар: з початку року гривня зміцнилася на 0,9% (з 7,9750 гривні за долар).

При розрахунку показників проекту державного бюджету на 2011 рік використовується курс 7,95 гривні за долар, тоді як держбюджет поточного року розроблявся виходячи з курсового орієнтира на рівні 8,00 гривні за долар.

Нагадаємо, істотні кадрові зміни розпочалися у НБУ ще влітку: 15 липня 2010 заступником голови НБУ був призначений Ігор Соркін замість Василя Пасічника. До призначення Соркін очолював відділ банківського нагляду управління НБУ в Донецькій області.

З 1 вересня 2010 першим заступником голови НБУ був призначений Сергій Арбузов, замість Анатолія Шаповалова. Арбузов протягом 6,5 років (до 19 травня 2010 року) працював головою правління "УкрБізнесБанк" (Донецьк), а з 20 травня був переведений на посаду президента цієї кредитно-фінансової установи. У червні-2010 він був обраний головою наглядової ради державного "Укрексімбанку" (Київ). Проте кадрові зміни в центральному банку на цьому не вичерпуються: наприкінці жовтня-2010 набувають чинності поправки до закону про Нацбанк (№ 2478-VI), згідно з яким правління НБУ буде скорочено з 16 до 11 чоловік.

За матеріалами: Интерфакс-Украина, Подробности
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.