Новости Экономика нафтогазегипет

«Нафтогаз» не зможе самостійно забезпечити повноцінний видобуток нафти у Єгипті, – експерт

base article image

Початок розробки «Нафтогазом України» нафтового родовища у Єгипті є вимушеним кроком задля збільшення капіталізації компанії, але самостійно забезпечити весь технологічний процес у повному обсязі вона не зможе через внутрішню кризу та брак фінансування.

Про це власному кореспонденту ГолосUA у Москві заявила провідний експерт російського Центру політичної кон’юнктури Євгенія Войко.

««Нафтогаз» вже не раз заявляв про те, що, дійсно, має намір диверсифікувати джерела поставок енергоресурсів, і співпраця з північно-африканськими компаніями саме входить до цієї стратегії. Питання в тому, наскільки у «Нафтогазу» вистачить потужностей, наскільки капіталізація цієї компанії дозволить видобувати нафту, транспортувати її в Україну і там її переробляти», - відзначила експерт.

На її думку, ситуація в українській економіці і навколо даної компанії складається зараз не найсприятливішим чином. «Більше того, зараз ведуться переговори про об’єднання «Газпрому» і «Нафтогазу». Природно, українська компанія не приховує свого інтересу, щоб підвищити свою капіталізацію і залучити джерела фінансування», - переконана Войко.

Експерт переконана, що «навіть якщо б цей видобуток відбувся, то наскільки він довготерміновий і наскільки це дійсно стане довгостроковою стратегією - поки залишається великим питанням».

Як повідомляв ГолосUA, компанія «Нафтогаз України» видобула перші 100 тисяч барелів нафти (13,5 тисяч тонн) у Єгипті. Видобуток нафти здійснюється за програмою диверсифікації поставок нафти до України.

Д. Кляхін

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.