Новости Экономика рекламацены

Телеканали піднімають ціни на рекламу

base article image

Група компаній "1 +1", що об'єднує телеканали "Студія 1 +1" ", ТЕТ," 2 +2 "(раніше" Кіно ") і" Сіті ", оголосила умови продажу реклами на наступний рік.

Як повідомляє КоммерсантЪ-Украина у публікації "Телевидение знает себе цену" (автор - Ірина Міронова), про це повідомив керівник відділу продажів групи Дмитро Лисицький.

Базова вартість пункту рейтингу (GRP; умовна одиниця при продажі реклами) в 2011 році збільшиться на 56%.

Необхідність такого різкого підвищення цін пояснюється сильним падінням ринку наприкінці минулого-початку поточного року. "Якщо зазвичай на медіарекламу великі рекламодавці витрачали близько 10-15% від продажів, то в цьому році - тільки 5-7%. Нам потрібно знову збалансувати ринок", - пояснив пан Лисицький.

Вартість реклами підвищують і інші гравці. StarLight Sales Віктора Пінчука (SLS; канали ICTV, "Новий канал", СТБ, М1, М2, QTV та "Перший канал. Всесвітня мережа") підвищує ціни на 56,5% шляхом перерахунку вартості GRP за поточним курсом валют - 7,9 грн / $. З початку кризи компанії вели розрахунки за курсом 5,05 грн / $, що призвело до зниження доларової виручки на 40%. Зараз підвищення цін відповідає зростанню ринку - за підсумками року він складе 40%, до 2,5-3 млрд грн, заявляв раніше директор SLS Андрій Партика. Крім того, низькі ціни привели до надмірної попиту і до переповненості ефіру телеканалів. "Я не пам'ятаю жодного року, коли ефір був розпроданий на 100% вже в січні", - зазначив Дмитро Лисицький.

“Це тільки перші пропозиції телеканалів. Рівень медіаінфляції стає зрозумілий в ході переговорів з клієнтами", - зазначив виконавчий директор агентства Mindshare Олексій Вірко. "Клієнти оптимістичні в прогнозах продажів і загального стану економіки на наступний рік, але рекламні бюджети поки заявляють дуже небагато", - додав гендиректор агентства Media Direction Костянтин Ніков.

За матеріалами: КоммерсантЪ-Украина

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.