Новости Экономика уакимпортгречка

Пільговий імпорт гречки недоречний, - УАК

base article image

Україна у новий 2010/2011 маркетинговий рік увійшла майже без кінцевих залишків гречки, адже вирощування цієї культури протягом останніх років було низькорентабельним. Окрім того, обсяг вирощування знижувався. Відповідним чином складалась і цінова ситуація: ціна на гречану крупу у роздрібній мережі досягала 16-18 грн. за кг.

Про це йдеться у висновках, наданих ГолосUA аналітичним департаментом української аграрної конфедерації.

При такій сприятливій кон’юнктурі виробники гречки, навіть без державної підтримки, будуть зацікавлені збільшувати посівні площі під урожай 2011 року.

Імпорт гречки за звичайним режимом, можливість якого обговорюється в уряді, не нанесе відчутного удару по цінах зважаючи на те, що в Україні діє 20-відсоткове імпортне мито на гречку, - вважають у Конфедерації.

Проте, якщо імпорт буде пільговий через Аграрний фонд (як у ситуації з імпортом цукру), тобто без мита і ПДВ, то вітчизняний виробник може серйозно постраждати, - зазначили експерти.

Такий імпорт, особливо у період масової реалізації гречки, зумовить штучне зниження ціни на цю культуру та зменшить зацікавленість українських гречкосіїв займатися її вирощуванням у подальшому.

Такий розвиток подій на короткий термін надасть вигоду кінцевим споживачам, але у подальшому негативно вплине на виробників, а згодом, і на споживачів, - підсумували в УАК.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.