Новости Экономика россиянафта

Російська «Транснафта» не хоче «втягувати» уряд в питання транзиту нафти через Україну

base article image

Російська компанія «Трансфнафта» вважає недоцільним узгодження на рівні урядів угоди про тарифи та гарантії щодо транзиту нафти територією України.

Про це журналістам заявив глава «Транснафти» Микола Токарєв, передав власний кореспондент ГолосUA у Москві.

«Ми вважаємо, що можна взагалі обійтися без міжурядової угоди, на рівні господарюючих суб’єктів – «Транснафти» і «Укртранснафти», укласти договір і працювати на цій основі. Навіщо політизувати цю тему і втягувати уряд у ці справи?», - зазначив він. За словами Токарєва, деталі документа продовжують узгоджувати робочі групи. «Робота ведеться, але без форсажу», - додав він.
 
Раніше «Транснафта» заявляла, що підписання міжурядової угоди може стати гарантом обсягів транзиту російської нафти через Україну, оскільки сама компанія не є власником сировини і, відповідно, не може брати на себе такі зобов’язання.

Водночас Токарєв заявив, що Україна має намір продовжувати використовувати нафтопровід Одеса-Броди в реверсному режимі, при цьому вона, як і раніше, вимагає від Росії гарантій заповнення труби. Що стосується розвороту нафтопроводу в аверсний режим, то, на думку голови «Транснафти», на сьогодні це лише гіпотетична можливість.
 
В кінці 2009 року «Транснафта» і «Укртранснафта» уклали дві додаткових угоди з транзиту нафти на 2010 рік. Документи передбачають технічну можливість прокачування 1,5 мільйона тонн на квартал російської нафти на два українських заводи – НПК «Галичина» і «Нафтохімік Прикарпаття», а також прокачування по нафтопроводу «Дружба» не менше 15 мільйонів тонн нафти на рік. Ставка за транзит нафти через територію України з січня 2010 року зросла на 30%, й зараз становить 6,6 євро за перекачування однієї тонни за кожні 100 кілометрів до кордону Словаччини та Угорщини, 6,5 євро – до порту Південий, 3,9 євро – до селища Броди.

Д. Кляхін
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.