Новости Экономика бюджетдефицит

Наприкінці року в Україні необхідно буде оголошувати економічний дефолт, — економіст (ГОЛОС)

base article image

Наприкінці року чи на початку нового року в Україні необхідно буде оголошувати економічний дефолт.

Таку думку висловив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін в інтерв'ю кореспонденту ГолосUA, коментуючи оприлюднені показники Державного бюджету на 2011 рік.

Він зазначив, що ті показники бюджету на наступний рік, які оприлюднив міністр фінансів Федір Ярошенко, є абсолютною утопією.

«Давайте прикинемо, якщо в цьому році буде (бюджет — ред.) десь 115 мільярдів доларів, то дефіцит вони планують десь до 4 мільярдів доларів — це 32-40 мільярдів гривень. Це було б непогано, якби вони такий зробили дефіцит, але я не вірю. Мабуть, вони приховують одну серйозну річ, як в цьому бюджеті приховали, вони показували в цьому бюджеті 90 мільярдів дефіцит, а потім зменшили до 60. Але вони не показували іншу цифру, що вони в цьому році повинні 100 мільярдів запозичення зробити — внутрішнє і зовнішнє. А запозичення означає дисбаланс бюджету, це — той самий дефіцит, тільки прихований», - зазначив експерт.
ГОЛОС

Економіст пояснив, що справжній дефіцит Держбюджету становитиме не лише ті 3% ВВП, як заявив Федір Ярошенко, а ця цифра плюс обсяг державних запозичень у 83 млрд. грн.

«Додавайте до 40 мільярдів (дефіцит бюджету у 3% - ред.), які вони (влада — ред.) кажуть буде дефіцит, оці 80 мільярдів (запозичень — ред.), і ми з вами отримаємо 120 мільярдів — це чистий дефіцит бюджету», - заявив О. Соскін.

«Це повний крах тоді. Взагалі я вважаю, що до кінця року або на початку нового року необхідно буде оголошувати в Україні економічний дефолт. Тому що їм (владі — ред.) нема чим пенсії виплачувати, Пенсійний фонд банкрут, їм нема чим зарплату бюджетникам платити на сьогодні, громади теж (обласні адміністрації, райадміністрації) майже у стані дефолту перебувають. Тому я взагалі думаю, що це все утопія, що вони розповідають про бюджет 2011 року», - підкреслив експерт.

Нагадаємо, що сьогодні міністр фінансів Федір Ярошенко заявив, що дефіцит Державного бюджету у 2011 році становитиме 3% ВВП. Обсяг державних запозичень у 2011 році, за його словами, запланований на рівні 83,1 млрд. гривень, що на 17,1 % менше відповідного показника 2010 року. Також міінстр повідомив, що видатки на обслуговування Державного боргу передбачені на рівні 23 млрд. гривень, у той час, як видатки на погашення державного боргу 46,4 млрд. гривень.

А. Штепура
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.