Новости Экономика инвестицииукраина

Інвестиції в Україну протягом 2010 року впали у 14 разів

base article image

Минулого року з європейських країн за перші шість місяців в Україну надійшло 1,86 млрд доларів. В 2010 році інвестиції з Європи впали в 14 разів.

За першу половину 2010 року в Україну надійшло всього 500 млн. доларів іноземних інвестицій - це майже в 2,5 разу менше, ніж в 2009 році. Минулого року з європейських країн за перші шість місяців в Україну надійшло 1,86 млрд доларів інвестицій.

Йдеться про такі країни, як Голландія, Німеччина, Франція. Інвестиції надходили не на розвиток економіки, а для порятунку банківської системи. Фактично, у європейських інвесторів не було тоді вибору - їм треба було рятувати свої українські активи від краху.

Нині, хоча гостра фаза кризи пройшла, європейські інвестори демонструють повну байдужість до яких-небудь активів в Україні — в результаті за перше півріччя цього року в нашу країну з Європи надійшло всього 132 млн. доларів інвестицій. Це найнижчий показник за усі ті роки, коли цей показник уперше почав досліджуватися — з 2005 року.

До речі, того року з Європи в першому півріччі теж надійшло дуже мало інвестицій — всього 228 млн. доларів. Проте вже в другій половині 2005 року за 5 млрд. доларів була продана "Криворіжсталь", платником виступив німецький підрозділ міжнародної компанії Mittal Steel (нині ArcelorMittal - ред.), тому ці гроші були зафіксовані, як інвестиції з Німеччини.
Нагадаємо, за перше півріччя 2010 року підприємства Донецької області отримали майже в 3,5 рази менше іноземних інвестицій, аніж у першому півріччі 2009 року.

За матеріалами: Дело 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.