Новости Экономика зерноэкспортпрокуратура

Тігіпко попросив Генпрокуратуру з'ясувати, чому не експортується зерно

base article image

Генеральна прокуратура повинна розібратися чому, незважаючи на те, що уряд не вводив квоту на експорт зерна, воно не вивозиться з країни.

Про це віце-прем'єр-міністр України з економічних питань Сергій Тігіпко заявив в ефірі телепрограми «Шустер live» на телеканалі «Україна» напередодні, передав кореспондент ГолосUA.

«Те, що ми сьогодні маємо – це наша відповідальність, бо кораблі реально не відходять або відходять із затримкою. Я вважаю, що це проблема, що це неправильний ринок. Якщо ми самі нагнітаємо ситуацію, то ні до чого хорошого це не приведе. Я подав в Генеральну прокуратуру лист і попросив розібратись конкретно», - наголосив С.Тігіпко.

Він також вважає, що не Кабмін не повинен вводити квоту на експорт зерна. «Якби у нас була проблема в країні і нам би не вистачало хліба, тоді ми могли б вводити якісь обмеження на експорт зерна. Сьогодні в нас такої проблеми немає. Якщо взяти Агрофонд, якщо взяти Держрезерв, якщо взяти місцеві резерви, які вже накопичені, то в нас приблизно сьогодні на місцях в елеваторах і в контрактах, і в проплачених договорах близько трьох мільйонів тонн. 3 мільйони тон – це на піврічний резерв зерна. Це більш, ніж достатньо», - сказав він.

Нагадаємо, українські зернотрейдери заявляють про утиски з боку влади, зокрема про фактичну заборону на експорт зерна з України.

О. Радченко
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.