Новости Экономика сахарпарламент

Депутатам пропонують зобов'язати підприємців повідомляти про залишки цукру

base article image

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" (щодо декларування залишків цукру). 
 
Про це повідомили у прес-службі парламенту.

Проектом (реєстр. № 6380) передбачено включення до чинного закону поняття "декларування залишків цукру" - надання суб'єктами підприємницької діяльності декларації про наявні обсяги цукру, який знаходиться у їх власності.

На засіданні Комітету зазначалося, що протягом останніх років на внутрішньому ринку відбуваються значні коливання цін на цукор, що негативно впливає на інфляційні процеси та призводить до додаткових витрат населення при купівлі цього соціально значущого товару. На думку народних депутатів, одним із чинників, які впливають на нестабільність цінової ситуації на ринку цукру, є відсутність достовірної інформації щодо наявних залишків цукру, що гальмує оперативне прийняття рішень державними органами щодо ефективного регулювання цього ринку. Крім того, "відсутність такої інформації є приводом до різного роду спекуляцій, які час від часу з'являються в засобах масової інформації, щодо можливого дефіциту цукру, що призводить до необґрунтованого зростання цін",- зазначалося під час обговорення законопроекту.

Як наголосили народні депутати, декларування планується визнати обов´язковим для всіх суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форми власності. За словами законодавців, порядок декларування залишків цукру визначатиметься Кабінетом Міністрів України. Крім цього, зазначили члени Комітету, відомості про суб'єктів підприємницької діяльності та обсяги цукру, зазначені в декларації, мають бути конфіденційною інформацією, а суб'єкти підприємницької діяльності - нести відповідальність за повноту і достовірність даних, зазначених у декларації.

Законопроектом передбачено, що у разі неподання або несвоєчасного подання декларації про обсяг цукру, що перебуває у власності суб'єкта підприємницької діяльності, чи включення до декларації неповних або недостовірних даних з суб´єкта підприємницької діяльності стягуватиметься штраф у розмірі п´ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.