Новости Экономика бюджетпроектвозвращение

Кабмін подав до парламенту проект Держбюджету-2011, але Литвин повернув його

base article image

Кабінет Міністрів України 13 вересня подав до парламенту проект державного бюджету на 2011 рік, однак спікер Володимир Литвин повернув його до уряду.

Про це Голова Верховної Ради повідомив на прес-конференції у Рівненській області, повідомила прес-служба Голови парламенту.

Відповідаючи на запитання журналістів, В. Литвин пояснив, що керувався липневим рішенням Верховної Ради про винесення на всенародне обговорення проекту Податкового кодексу, і враховував спільні позиції гілок влади і суспільства про те, що бюджет наступного року має бути розроблений на новій податковій основі.

Крім того, за словами спікера, він враховував ту обставину, що 7 вересня парламент заслухав результати обговорення Податкового кодексу і підтвердив, що бюджет має базуватися лише на новій податковій базі.

В. Литвин повернув до уряду проект Державного бюджету на 2011 рік з пропозицією, яка співпадає з позицією Президента України і рекомендаціями Ради регіонів від 9 вересня 2010 року про те, щоб Кабінет Міністрів розробив бюджет на новій податковій основі з урахуванням норм Бюджетного кодексу.

"Я вважаю це рішення правильним, і у мене були всі підстави не реєструвати поданий документ для направлення у парламентські комітети", - сказав Голова ВР.

При цьому керівник парламенту зазначив, що урядовий документ був лише зареєстрований як вхідний. "Я розглянув і обговорив це питання, порадився з працівниками юридичного управління, і прийняв таке рішення", - сказав він.

В. Литвин наголосив, що сьогодні "ми повинні демонструвати логіку: всі чекають нового Податкового кодексу, який повинен зробити наше податкове законодавство зрозумілим, прозорим, простим в адмініструванні і таким, яке захищатиме тих, хто платить податки".

При цьому керівник парламенту висловився за необхідність введення помірних податків для людей бідних і з середніми доходами, і відповідних податків - для тих, хто має великі статки.
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.