Новости Экономика налоги кодексбизнес

Новий податковий кодекс зменшить фінансовий тиск на бізнес — Колесніков

base article image

Проектом Податкового кодексу передбачено відчутне зниження репресивних функцій держави.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков, повідомила прес-служба уряду.

Зокрема, за його словами, вдалося переконати Мінфін та Державну податкову адміністрацію у доцільності зменшення фінансових санкцій, що накладаються на підприємців. «Наприклад, статтею 17-ю «Прикінцевих та перехідних положень» проекту Кодексу регулюються штрафи за порушення законодавства при розрахункових операціях. Нині, якщо продавець не видасть чек, то податковий інспектор має право накласти на підприємця штраф в розмірі 500% від вартості проданих товарів, тоді як після набрання чинності зазначеного проекту Податкового кодексу, обсяг санкцій складатиме 20%», - зазначив Борис Колесніков. «Фактично, ми зменшуємо фінансові санкції за цією статтею в десятки разів», - наголосив віце-прем’єр-міністр.

«Можу навести інший приклад. Чинним на сьогодні законодавством передбачено, що в разі несплати задекларованої суми податків у термін понад 60 днів застосовується фінансова санкція у вигляді стягнення 50% від суми боргу. Тоді як у проекті Кодексу зазначено, що сума стягнень не може перевищувати 20%», - наголосив Б. Колесніков.

«За простотою адміністрування податків Україна у рейтингу Doing business займає 181-ше з 183-х місць, одне з останніх. Я вже неодноразово говорив про те, що податкове законодавство країни надто репресивне, і це треба негайно виправляти. Репресії – це інструмент поліцейської держави, а не цивілізованої європейської країни, країни, в якій би хотілося жити», - резюмував віце-прем’єр-міністр.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.