Новости Экономика газдолгикомуненерго

"Газ України" вимагає від комуненерго повністю погасити борги

base article image

Державна газорозподільна компанія "Газ України" вимагає від підприємств комунальної енергетики до кінця вересня повністю погасити борги за використаний газ і погрожує припинити постачання палива в новому опалювальному сезоні, говориться в повідомленні газової компанії.

За даними компанії, на 13 вересня борг енергетиків за газ, спожитий з 2008 по 2010 рік, склав 4,68 мільярда гривень ($ 592 мільйони).

"Газ України попереджає, що за наявності у тепловиробників заборгованості за природний газ, компанія не буде укладати договори на забезпечення природним газом у новому опалювальному сезоні 2010/11 років і не буде виділяти їм планові обсяги газу", - говориться в повідомленні.

Ще не відомо, чи зважиться нова влада, яка вже підвищила на вимогу МВФ тарифи на газ для населення і комунальників, втілити свої погрози у життя напередодні запланованих на 31 жовтня місцевих виборів. За колишньої влади подібні вимоги уряду і "Газу України" нерідко блокувалися місцевими чиновниками.

Україна, яка імпортує з Росії більше половини споживаного газу, згідно з чинною угодою з "Газпромом" зобов'язана щомісячно і в повному обсязі оплачувати імпорт, але борги споживачів за газ істотно ускладнюють платежі.

"Газ України" та його материнська держкомпанія "Нафтогаз" щорічно вдаються до відключень чи скорочення поставок газу боржникам для повернення боргів, однак енергетики поки лише накопичували заборгованість. Тільки за січень-серпень 2010 року борги зросли на 1,9 мільярда гривень ($ 240 мільйонів).

Теплова енергетика, на відміну від населення України, використовує дорогий російський газ, зниження ціни на який домагається український уряд.

Нагадаємо, на початку вересня прем'єр-міністр Микола Азаров сказав, що якщо Росія відмовиться від перегляду чинної угоди про поставки газу, Київ буде шукати "інші механізми" зміни договору і не буде йти за ним всі 10 років.

За словами Азарова, закладена у формулі базова ціна у $ 450 вкрай невигідна для промисловості України.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.